Kościół Św. Krzyża
ul. Bohaterów Bukowskich, Buk
 

52°21'29" N, 16°30'46" E

W Buku koło Poznania znajduje się przepiękny drewniany kościół Świętego Krzyża z 1760 roku, który powstał w miejscu wcześniejszego kościoła Św. Wojciecha z 1609 roku. Kościółek w Buku powstał z fundacji Raczyńskich. Jest to budowla powstała na planie krzyża, konstrukcji słupowej. Wyposażenie świątyni jest rokokowe i pochodzi z czasów budowy kościoła.Wewnątrz odnajdziemy XVIII-wieczny ołtarz główny i cztery ołtarze boczne. Bardzo cenny jest gotycki krucyfiks z XV wieku i polichromia przedstawiająca sceny z życia Św. Wojciecha. Obok kościoła Św. Krzyża stoi również drewniana dzwonnica z 1759 roku, a budowle otacza cmentarz.

 

Buk Drewniany zabytkowy koscioł
Buk Drewniany zabytkowy koscioł
Buk Drewniany zabytkowy koscioł Buk Drewniany zabytkowy koscioł Buk Drewniany zabytkowy koscioł Buk Drewniany zabytkowy koscioł Buk Drewniany zabytkowy koscioł Buk Drewniany zabytkowy koscioł Drewniany kościół w Buku Buk Drewniany zabytkowy koscioł

Buk noclegi

Buk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021