Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Domy rybackie w Darłowie, mokunka

Domy rybackie w Darłowie

(4.1 głosów: 11)
Oceń i napisz opinię

Domy rybackie w Darłowie, stojące przy uliczkach wokół Rynku pochodzą z XIX i początku XX wieku. Niektóre z nich tworzą ciąg bliźniaczych niskich domków, inne są piętrowe i wolnostojące.Większosć z nich jest zbudowana z tzw. muru pruskiego, tak charakterystyczne dla budownictwa tych oklic. Trzeba przyznać, iż większość domów jest zadbana i wyremontowana, zachowując przy tym swój oryginalny wygląd. NIe wolno bowiem nic zmienić w elewacji bez zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Te domy to świadectwo historii budownictwa regionu Pomorza.

Domy rybackie
ul. Wałowa i inne uliczki, Darłowo
 Darłowo noclegi

Darłowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Darłowo
Inne budowle
Normalna
zabytki
54°25'24N, 16°24'41E
08 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację