Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Domek Żeromskiego w Gdyni Orłowo to domek, w którym w 1920 roku po przebytej hiszpańskiej grypie Stefan Żeromski wypoczywał i nabierał sił.To tutaj napisał opowieść "Sambor i Mestwin" i tutaj obmyślał swoją powieść "Wiatr od morza". Domek Żeromskiego znajduje się niedaleko słynnego klifu redłowskiego, przy ul. Orłowskiej 6.

Domek Żeromskiego w Gdyni
Domek Żeromskiego w Gdyni

Dziś znajduje się w nim siedziba Towarzystwa Przyjaciół Orłowa oraz małe Muzeum poświęcone pisarzowi. Znajdują się tu pamiątki i zdjęcia po jego pobycie w Gdyni Orłowie.

Domek Żeromskiego
ul. Orłowska 6, Gdynia
Bilety: wstęp wolny

Domek Żeromskiego w Gdyni
Domek Żeromskiego w Gdyni
Domek Żeromskiego w Gdyni


Domek Żeromskiego w Gdyni Domek Żeromskiego w Gdyni Domek Żeromskiego w Gdyni

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020