, Danuta

Dom Zdrojowy w Jastrzębiu Zdroju

(4.1 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dom Zdrojowy w Jastrzębiu Zdroju to zabytkowy obiekt posanatoryjny, stojący w Parku Zdrojowym, na obszarze dawnego uzdrowiska, w dzielnicy Zdrój.Dom Zdrojowy zbudował w stylu szwajcarskim, w konstrukcji szkieletowej, w 1862 roku Feliks von Königsdorff. Wewnątrz znajdowały się kabiny kuracyjne, można też było napić się tu solanki, mieściła się tu kawiarnia, czytelnia, sala taneczna oraz kasyno.

Budynek odznaczał się jasną elewacją o złożonej kompozycji w układzie "muru pruskiego" z widoczną drewnianą konstrukcją, dlatego przez długie lata zwany był "Szwajcarką" lub "Kasynem".Kiedy w 1994 roku uzdrowisko zakończyło działalność, budynek Domu Zdrojowego został przekazany Miejskiemu Ośrodkowi Kultury. W 1998 roku Dom Zdrojowy zmodernizowano z odtworzeniem ganku frontowego od strony południowej i przywróceniem pierwotnego wystroju.
Obecnie mieści się tu kawiarnia, Miejski Ośrodek Kultury, Jastrzębski Klub Fotograficzny "Niezależni" i Towarzystwo Miłośników Ziemi Jastrzębskiej.

Dom Zdrojowy
ul. Mikołaja Witczaka 5, Jastrzębie-Zdrój
tel. 32/ 476-31-51Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Jastrzębie-Zdrój noclegi

Jastrzębie-Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jastrzębie-Zdrój
Uzdrowiska, parki zdrojowe
Normalna
uzdrowiska domy zdrojowe
49°57'2N, 18°34'6E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021