Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dom Zdrojowy w Jastrzębiu Zdroju

Dom Zdrojowy w Jastrzębiu Zdroju
49°57'2" N, 18°34'6" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Dom Zdrojowy w Jastrzębiu Zdroju to zabytkowy obiekt posanatoryjny, stojący w Parku Zdrojowym, na obszarze dawnego uzdrowiska, w dzielnicy Zdrój.Dom Zdrojowy zbudował w stylu szwajcarskim, w konstrukcji szkieletowej, w 1862 roku Feliks von Königsdorff. Wewnątrz znajdowały się kabiny kuracyjne, można też było napić się tu solanki, mieściła się tu kawiarnia, czytelnia, sala taneczna oraz kasyno.Budynek odznaczał się jasną elewacją o złożonej kompozycji w układzie "muru pruskiego" z widoczną drewnianą konstrukcją, dlatego przez długie lata zwany był "Szwajcarką" lub "Kasynem".

Kiedy w 1994 roku uzdrowisko zakończyło działalność, budynek Domu Zdrojowego został przekazany Miejskiemu Ośrodkowi Kultury. W 1998 roku Dom Zdrojowy zmodernizowano z odtworzeniem ganku frontowego od strony południowej i przywróceniem pierwotnego wystroju.
Obecnie mieści się tu kawiarnia, Miejski Ośrodek Kultury, Jastrzębski Klub Fotograficzny "Niezależni" i Towarzystwo Miłośników Ziemi Jastrzębskiej.

Dom Zdrojowy
ul. Mikołaja Witczaka 5, Jastrzębie-Zdrój
tel. 32/ 476-31-51Jastrzębie-Zdrój noclegi

Jastrzębie-Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020