49°43'48" N, 21°14'51" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum w Bieczu

Muzeum w Bieczu obejmuje kilka ciekawych obiektów, będących pozostałościami dawnych murów obronnych Biecza, nazywanego małym Krakowem. Część tych średniowiecznych murów zachowała się w oryginalnej formie, inne zostały odbudowane.Jednym z obiektów Muzeum w Bieczu jest "Dom z basztą" czyli Kamienica Barianów Rokickich. Stoi ona niedaleko Rynku, w zabytkowej kamienicy z 1523 roku. Kamienicy o tyle ciekawej, że przylega do niej bezpośrednio jedna z baszt miejskich!

Dom z basztą Biecz
Dom z basztą Biecz

Dom z basztą - dawna apteka

W kamienicy mieściła się pierwsza na Podkarpaciu apteka z XVI wieku. Dziś kamienica jest pięknie odnowiona, posiada zabytkowe elementy renesansowe - piękną attykę i fryz sgraffitowy zdobiący elewację budynku. Do budynku przylega  i jest z nim połączona przejściem  XIV-wieczna baszta obronna, zwana basztą rajcowską, również pięknie odnowiona i zrewitalizowana.

Ekspozycja stała w Domu z basztą to przede wszystkim ekspozycja aptekarska, nawiązująca do pierwszego przeznaczenia budynku. Ponadto w baszcie znajdziemy eksponaty z dziedziny muzyki dawnej i rzemiosła.

Mury w Bieczu
Mury w Bieczu


Dom z basztą, Kamienica Barianów Rokickich
ul. Węgierska 1, Biecz
http://www.muzeum.biecz.pl/
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 4 zł

Biecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Ciekawe miejsce
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021