Muzeum w Bieczu, mokunka

Dom z basztą w Bieczu

(4.5 głosów: 16)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum w Bieczu

Muzeum w Bieczu obejmuje kilka ciekawych obiektów, będących pozostałościami dawnych murów obronnych Biecza, nazywanego małym Krakowem. Część tych średniowiecznych murów zachowała się w oryginalnej formie, inne zostały odbudowane.Jednym z obiektów Muzeum w Bieczu jest "Dom z basztą" czyli Kamienica Barianów Rokickich. Stoi ona niedaleko Rynku, w zabytkowej kamienicy z 1523 roku. Kamienicy o tyle ciekawej, że przylega do niej bezpośrednio jedna z baszt miejskich!

Mury w Bieczu, mokunka
Mury w Bieczu, mokunka

Dom z basztą - dawna apteka

W kamienicy mieściła się pierwsza na Podkarpaciu apteka z XVI wieku. Dziś kamienica jest pięknie odnowiona, posiada zabytkowe elementy renesansowe - piękną attykę i fryz sgraffitowy zdobiący elewację budynku. Do budynku przylega  i jest z nim połączona przejściem  XIV-wieczna baszta obronna, zwana basztą rajcowską, również pięknie odnowiona i zrewitalizowana.Ekspozycja stała w Domu z basztą to przede wszystkim ekspozycja aptekarska, nawiązująca do pierwszego przeznaczenia budynku. Ponadto w baszcie znajdziemy eksponaty z dziedziny muzyki dawnej i rzemiosła.

Dom z basztą, Kamienica Barianów Rokickich
ul. Węgierska 1, Biecz
http://www.muzeum.biecz.pl/
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 4 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 08:00–16:00
  • niedziela: 08:00–16:00

Biecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°43'48N, 21°14'51E
14 maj 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
16 kwiecień 2020 14:25
Ciekawe miejsce
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację