Muzeum w Bieczu, mokunka

Dom z basztą w Bieczu

(4.5 głosów: 16)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum w Bieczu

Muzeum w Bieczu obejmuje kilka ciekawych obiektów, będących pozostałościami dawnych murów obronnych Biecza, nazywanego małym Krakowem. Część tych średniowiecznych murów zachowała się w oryginalnej formie, inne zostały odbudowane.

Jednym z obiektów Muzeum w Bieczu jest "Dom z basztą" czyli Kamienica Barianów Rokickich. Stoi ona niedaleko Rynku, w zabytkowej kamienicy z 1523 roku. Kamienicy o tyle ciekawej, że przylega do niej bezpośrednio jedna z baszt miejskich!

Dom z basztą Biecz, mokunka
Dom z basztą Biecz, mokunka


Dom z basztą - dawna apteka

W kamienicy mieściła się pierwsza na Podkarpaciu apteka z XVI wieku. Dziś kamienica jest pięknie odnowiona, posiada zabytkowe elementy renesansowe - piękną attykę i fryz sgraffitowy zdobiący elewację budynku. Do budynku przylega  i jest z nim połączona przejściem  XIV-wieczna baszta obronna, zwana basztą rajcowską, również pięknie odnowiona i zrewitalizowana.

Ekspozycja stała w Domu z basztą to przede wszystkim ekspozycja aptekarska, nawiązująca do pierwszego przeznaczenia budynku. Ponadto w baszcie znajdziemy eksponaty z dziedziny muzyki dawnej i rzemiosła.

Mury w Bieczu, mokunka
Mury w Bieczu, mokunka

Dom z basztą, Kamienica Barianów Rokickich
ul. Węgierska 1, Biecz
http://www.muzeum.biecz.pl/
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 4 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 08:00–16:00
  • niedziela: 08:00–16:00

Biecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Biecz Małopolska
Ważna
muzea baszty zabytki mury obronne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

DominikPL
Ciekawe miejsce
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022