Dom Władysława Szpilmana w Sosnowcu

Dom Władysława Szpilmana w Sosnowcu

Dom światowej sławy kompozytora i genialnego pianisty - Władysława Szpilmana, który urodził się w Sosnowcu, istnieje tu do dziś i znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Targowej.

Władysław Szpilman był na tyle sławny i znany na całym świecie, iż na podstawie fragmentu jego życiorysu z okresu II wojny światowej Roman Polański nakręcił słynny film "Pianista".Dom Szpilmana jest zadbany i ma tablicę pamiątkową. Bardzo ciekawe są barwne folie w oknach, które pokazują go z czasów, kiedy tu mieszkał. Złudzenie przy pierwszym spojrzeniu w okno jest takie, że sławny pianista i kompozytor po prostu w nim stoi!Ten zadbany dom znacząco różni się od sosnowieckich domów związanych z Polą Negri czy Janem Kiepurą, które są w kiepskim stanie.

Dom Władysława Szpilamana
ul. Targowa 18, Sosnowiec

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020