Władysławowo punkt widokowy, Anna Piernikarczyk

Dom Rybaka we Władysławowie słynie dziś głównie wśród turystów z wieży widokowej, widocznej z niemal każdego miejsca w mieście. Wieża przylega do budynku i jest bardzo wysoka, a na niej, ana IX, ostatnim piętrze (45 m n.p.m.) mieści się taras widokowy pozwalający podziwiać rozległą panoramę plaży, morza i okolic, łącznie z Zatoką Pucką i Mierzeją Helską. Dla rybaków jest to natomiast punkt nawigacyjny. Wieża Domu Rybaka stała się symbolem Władysławowa.

Sam Dom Rybaka to socrealistyczna budowla z lat 1953-56, która obecnie mieści Urząd Miasta i szereg innych instytucji, a wcześniej pełniła rolę uzdrowiska.

Ale poza wieżą są w dziś w Domu Rybaka inne atrakcje dla turystów. Na III piętrze mieści się Muzeum Motyli z motylami i owadami z całego świata. Na V piętrze zobaczyć można wystawę Magiczny Zawrót Głowy z tajemnicami iluzji optycznych, a na VIII piętrze powstał sklepik z pamiątkami kaszubskimi.

Dom Rybaka - Wieża Widokowa
ul. Generała Hallera 19, Władysławowo
tel. 502-329-066
venapromotion@wp.pl
www.wieza.wladyslawowo.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: