Dom Pielgrzyma w Wambierzycach, mokunka

Dom Pielgrzyma w Wambierzycach

(4.2 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dom Pielgrzyma im. Świętej Rodziny w Wambierzycach zajmuje jeden z najokazalszych budynków Śląskiej Jerozolimy, jak bywają nazywane Wambierzyce w Kotlinie Kłodzkiej. Znajduje się on na placu Najświętszej Marii Panny, niedaleko słynnej Bazyliki. Jest to zabytek z XIX wieku, trójkondygnacyjny, ze znacznie wyższą częścią środkową, na której dodatkowo znajduje się niska kondygnacja poddasza.Natomiast wejście do Domu Pielgrzyma znajduje się w podcieniach, o lekko łukowatych stropach. W środkowej części budynku, na drugiej i trzeciej kondygnacji znajdują się drewniane balkony, a raczej ganeczki. W budynku można odszukać wiele historycznych detali - piękne schody z kutymi poręczami, piece o ciekawej budowie i barwnych kaflach.

W budynku znajduje się też sala balowa, która jest tak wysoka, iż w bocznym skrzydle zajmuje dwie kondygnacje. Jest dobrze doświetlona dzięki ogromnym oknom, zaokrąglonym u góry. Przed II wojną światową istniał tu niemiecki hotel i gasthaus. Przez wiele lat później budynek niszczał. W 2013 roku przekazan Dom Pielgrzyma na rzecz zakonu Braci Mniejszych czyli Franciszkanów i to oni do dziś zarządzają budynkiem.Dom Pielgrzyma
pl. Najwiętszej Marii Panny, Wambierzyce

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–21:00
  • wtorek: 10:00–21:00
  • środa: 10:00–21:00
  • czwartek: 10:00–21:00
  • piątek: 10:00–21:00
  • sobota: 10:00–21:00
  • niedziela: 10:00–21:00

Dom Pielgrzyma w Wambierzycach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Wambierzyc wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wambierzyce
Inne budowle
Normalna
zabytki
50°29'21N, 16°27'21E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021