Dom Pielgrzyma w Wambierzycach, mokunka

Dom Pielgrzyma w Wambierzycach

(4.2 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dom Pielgrzyma im. Świętej Rodziny w Wambierzycach zajmuje jeden z najokazalszych budynków Śląskiej Jerozolimy, jak bywają nazywane Wambierzyce w Kotlinie Kłodzkiej. Znajduje się on na placu Najświętszej Marii Panny, niedaleko słynnej Bazyliki. Jest to zabytek z XIX wieku, trójkondygnacyjny, ze znacznie wyższą częścią środkową, na której dodatkowo znajduje się niska kondygnacja poddasza.Natomiast wejście do Domu Pielgrzyma znajduje się w podcieniach, o lekko łukowatych stropach. W środkowej części budynku, na drugiej i trzeciej kondygnacji znajdują się drewniane balkony, a raczej ganeczki. W budynku można odszukać wiele historycznych detali - piękne schody z kutymi poręczami, piece o ciekawej budowie i barwnych kaflach.

W budynku znajduje się też sala balowa, która jest tak wysoka, iż w bocznym skrzydle zajmuje dwie kondygnacje. Jest dobrze doświetlona dzięki ogromnym oknom, zaokrąglonym u góry. Przed II wojną światową istniał tu niemiecki hotel i gasthaus. Przez wiele lat później budynek niszczał. W 2013 roku przekazan Dom Pielgrzyma na rzecz zakonu Braci Mniejszych czyli Franciszkanów i to oni do dziś zarządzają budynkiem.Dom Pielgrzyma
pl. Najwiętszej Marii Panny, Wambierzyce

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–21:00
  • wtorek: 10:00–21:00
  • środa: 10:00–21:00
  • czwartek: 10:00–21:00
  • piątek: 10:00–21:00
  • sobota: 10:00–21:00
  • niedziela: 10:00–21:00

Wambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wambierzyce
Inne budowle
Normalna
zabytki
50°29'21N, 16°27'21E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację