Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°29'21" N, 16°27'21" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 10:00–21:00
  • wtorek: 10:00–21:00
  • środa: 10:00–21:00
  • czwartek: 10:00–21:00
  • piątek: 10:00–21:00
  • sobota: 10:00–21:00
  • niedziela: 10:00–21:00

Dom Pielgrzyma im. Świętej Rodziny w Wambierzycach zajmuje jeden z najokazalszych budynków Śląskiej Jerozolimy, jak bywają nazywane Wambierzyce w Kotlinie Kłodzkiej. Znajduje się on na placu Najświętszej Marii Panny, niedaleko słynnej Bazyliki. Jest to zabytek z XIX wieku, trójkondygnacyjny, ze znacznie wyższą częścią środkową, na której dodatkowo znajduje się niska kondygnacja poddasza.Natomiast wejście do Domu Pielgrzyma znajduje się w podcieniach, o lekko łukowatych stropach. W środkowej części budynku, na drugiej i trzeciej kondygnacji znajdują się drewniane balkony, a raczej ganeczki. W budynku można odszukać wiele historycznych detali - piękne schody z kutymi poręczami, piece o ciekawej budowie i barwnych kaflach.

W budynku znajduje się też sala balowa, która jest tak wysoka, iż w bocznym skrzydle zajmuje dwie kondygnacje. Jest dobrze doświetlona dzięki ogromnym oknom, zaokrąglonym u góry. Przed II wojną światową istniał tu niemiecki hotel i gasthaus. Przez wiele lat później budynek niszczał. W 2013 roku przekazan Dom Pielgrzyma na rzecz zakonu Braci Mniejszych czyli Franciszkanów i to oni do dziś zarządzają budynkiem.

Dom Pielgrzyma
pl. Najwiętszej Marii Panny, WambierzyceWambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
KOLONIA LEŚNA
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020