Dom Kuncewiczów, Adelina

Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym

(4.8 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym znajduje się przy ul. Małachowskiego. Został wzniesiony w roku 1936 dla wybitnej pisarki i jej męża. Ich twórczość miała duży wpływ na przedwojenny i powojenny kształt Kazimierza. Budynek nazywany Kuncewiczówką cechuje się bardzo nowoczesnym stylem budowy, jak na swoje czasy i służył Kuncewiczom jako rezydencja letnia. Dom został opuszczony przez właścicieli na czas wojny, na stałe jednak Maria Kuncewiczowa zamieszkała w nim dopiero po śmierci męża i pozostała w nim aż do własnej śmierci w roku 1989.

Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym, Adelina
Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym, Adelina
Dom Kuncewiczów, Adelina
Dom Kuncewiczów, Adelina

W latach 1991-2005 domem zajmowała się fundacja Kuncewiczów założona przez syna pisarki. W tym czasie odbyło się tu wiele sesji naukowych, spotkań autorskich, wystaw plastycznych i wiele innych. Od roku 2005 opiekę na domem sprawuje Muzeum Nadwiślańskie, gdzie w czasach obecnych znajduje się wystawa stała poświęcona Autorce i jej rodzinie.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

IV-IX codziennie poza środą 10.00-17.00
X-III codziennie 9.00-16.00

Adres

Dom Kuncewiczów
ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny

GPS: 51°19'0N, 21°57'2E

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Dom Kuncewiczów, Adelina
Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym, Magdalena
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022