Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym, Magdalena

Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym

(4.8 głosów: 9)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym znajduje się przy ul. Małachowskiego. Został wzniesiony w roku 1936 dla wybitnej pisarki i jej męża. Ich twórczość miała duży wpływ na przedwojenny i powojenny kształt Kazimierza.Budynek nazywany Kuncewiczówką cechuje się bardzo nowoczesnym stylem budowy, jak na swoje czasy i służył Kuncewiczom jako rezydencja letnia. Dom został opuszczony przez właścicieli na czas wojny, na stałe jednak Maria Kuncewiczowa zamieszkała w nim dopiero po śmierci męża i pozostała w nim aż do własnej śmierci w roku 1989.

Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym, Adelina
Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym, Adelina

W latach 1991-2005 domem zajmowała się fundacja Kuncewiczów założona przez syna pisarki. W tym czasie odbyło się tu wiele sesji naukowych, spotkań autorskich, wystaw plastycznych i wiele innych. Od roku 2005 opiekę na domem sprawuje Muzeum Nadwiślańskie, gdzie w czasach obecnych znajduje się wystawa stała poświęcona Autorce i jej rodzinie.Dom Kuncewiczów
ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny

Dom Kuncewiczów, Adelina
Dom Kuncewiczów, Adelina
Dom Kuncewiczów, Adelina
Dom Kuncewiczów, Adelina

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–17:00
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kazimierz Dolny
Inne budowle
Normalna
muzea zabytki
51°19'0N, 21°57'2E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021