Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dolina Wapienicy w Beskidzie Śląskim

Dolina Wapienicy w Beskidzie Śląskim

Dolina Wapienicy w Beskidzie Śląskim to zespół przyrodniczo-krajobrazowy, utworzony dla ochrony górskiej roślinności, szczególnie gatunków chronionych. Występuje tu bogatsze skupisko rzadkich gatunków roślin leśnych na terenie Beskidów.Dolina Wapienicy położona jest w Wapienicy w Beskidzie Śląskim, niedaleko Bielska Białej, pomiędzy szczytami Szyndzielnia a Błatnia.

Dolina Wapienicy w Beskidzie Śląskim
Dolina Wapienicy w Beskidzie Śląskim

Ta malownicza dolina zwana jest również Doliną Luizy, od imienia żony księcia Jana Sułkowskiego, która często spacerowała po tej dolinie. Jest to piękne i wartościowe miejsce z ciekawą atrakcją, jaką niewątpliwie jest zapora im. Prezydenta Ignacego Mościckiego oraz Jeziorem Wielka Łąka.

Dolina Wapienica
ul. Tartaczna, WapienicaBielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1139907 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020