Dolina Przygód nad Szeszupą, Joanna

Dolina Przygód nad Szeszupą

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf

Dolina Przygód nad Szeszupą jest wioską krasnoludków na Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny znajdującą się w miejscowości Rutka-Tartak przy moście w zakolu rzeki Szeszupy. Patronuje tej wiosce krasnoludek Sikorek, którego odnajdziemy wśród różnych sikorek oraz Pan Zielonka z wiersza Marii Konopnickiej o tym samym tytule.Motywem przewodnim są tu zwierzęta i ptaki z lasów i jezior Suwalszczyzny. Wędrując po tropach zwierząt namalowanych na alejkach różnymi kolorami farb można dowiedzieć się do jakich zwierząt one należą. Warto przejść przez tunele, w których zające ukryły się przed lisami. Spotkamy także ptaki-szczudła i ptasią platformę.

ptaki - szczudła, Joanna
ptaki - szczudła, Joanna

Jeśli ktoś chce poćwiczyć sprawność powinien wykorzystać bobrowy tor przeszkód. Z kolei w najdalszej części Doliny Przygód przedstawiona została mroczna „Legenda o czarnym wilku”.Wioskę krasnoludków można zwiedzić samodzielnie korzystając z ustawionych tabliczek. Jeśli jednak ktoś chce otrzymać kartę z zadaniami do wykonania i pieczątki tak jak w pozostałych punktach Baśniowego Szlaku to ważny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny.

tunel z zajacami, Joanna
Dolina Przygód nad Szeszupą, Joanna
rodzinka łosi i Pan Zielonka, Joanna

Dolina Przygód nad Szeszupą
ul. 3 Maja, Rutka-Tartak
zakole rzeki Szeszupy przy moście
tel. 666-605-952, 87/ 568-72-01 (GOK)
www.basniowyszlak.pl
Zwiedzanie: po wcześniejszym kontakcie telefonicznymzjeżdżalnia - mamut, Joanna
wilk z
Dolina Przygód nad Szeszupą, Joanna

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–16:00
  • wtorek: 11:00–16:00
  • środa: 11:00–16:00
  • czwartek: 11:00–16:00
  • piątek: 11:00–16:00
  • sobota: 11:00–16:00
  • niedziela: Zamknięte
Booking.com
Szlaki turystyczne
Normalna
dla dzieci
54°19'25N, 22°58'9E
03 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację