w dolnej części Doliny Małej Łąki, Maciej A

Dolina Małej Łąki ma nieco ponad 5 km długości i jest to piękna dolina w Tatrach Zachodnich, położona między Doliną Strążyską a Miętusią. Początek bierze w grani Czerwonych Wierchów, a wylot znajduje się w rejonie Gronika.Wspaniałe widoki z Wielkiej Polany Małołąckiej, stosunkowo mały ruch turystyczny, oraz możliwość dojścia pięknym szlakiem na Giewont i Czerwone Wierchy to główne zalety tej doliny.

Dolina Małej Łąki w Tatrach

W dolnej części Dolina Małej Łąki jest zalesiona, a w górnej przybiera charakterystyczny U-kształtny profil polodowcowy.

W rejonie Doliny Małej Łąki znajduje się spora ilość jaskiń, wśród nich najdłuższa i najgłębsza jaskinia w Tatrach - Jaskinia Wielka Śnieżna.

Do Doliny Małej Łąki można dostać się z Gronika, Ścieżką Nad Reglami (czarny szlak), a także schodząc z Przełęczy Kondrackiej (żółty szlak). Przejście żółtym szlakiem przez Dolinę Małej Łąki z Gronika na Przełęcz Kondracką trwa 3h (2h 20 minut z powrotem).Dolina Małej Łąki
Tatry

Dolina Małej Łąki widziana z rejonu Kondrackiej Przełęczy
Avatar użytkownika
Maciej A 18616 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111829 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°15'25" N, 19°54'26" E
Małopolskie
2015-04-02
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny
WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą