Dolina Małej Łąki w Tatrach, Maciej A

Dolina Małej Łąki w Tatrach

(4.6 głosów: 44)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dolina Małej Łąki ma nieco ponad 5 km długości i jest to piękna dolina w Tatrach Zachodnich, położona między Doliną Strążyską a Miętusią. Początek bierze w grani Czerwonych Wierchów, a wylot znajduje się w rejonie Gronika.

Wspaniałe widoki z Wielkiej Polany Małołąckiej, stosunkowo mały ruch turystyczny, oraz możliwość dojścia pięknym szlakiem na Giewont i Czerwone Wierchy to główne zalety tej doliny.

widok m.in. na górną część Doliny Małej Łąki z szlaku na Giewont, Maciej A
widok m.in. na górną część Doliny Małej Łąki z szlaku na Giewont, Maciej A


W dolnej części Dolina Małej Łąki jest zalesiona, a w górnej przybiera charakterystyczny U-kształtny profil polodowcowy.

W rejonie Doliny Małej Łąki znajduje się spora ilość jaskiń, wśród nich najdłuższa i najgłębsza jaskinia w Tatrach - Jaskinia Wielka Śnieżna.

górna część Doliny Małej Łąki, Maciej A
górna część Doliny Małej Łąki, Maciej A


Do Doliny Małej Łąki można dostać się z Gronika, Ścieżką Nad Reglami (czarny szlak), a także schodząc z Przełęczy Kondrackiej (żółty szlak). Przejście żółtym szlakiem przez Dolinę Małej Łąki z Gronika na Przełęcz Kondracką trwa 3h (2h 20 minut z powrotem).

Dolina Małej Łąki
Tatry

widok z Doliny Małej Łąki na Wielką i Małą Turnię, Maciej A
Dolina Małej Łąki widziana z rejonu Kondrackiej Przełęczy, Maciej A
w dolnej części Doliny Małej Łąki, Maciej A


Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tatry
Normalna
doliny doliny tatrzańskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Dariusz żólkowski
Kiedy się wybrałem do Doliny Małej Łąki byłem zachwycony jej urokiem, ciszą i spokojem. Cudowna urocza polanka, piękne widoki. Aż trudno było wracać da Zakopanego.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022