Dolina Małej Łąki w Tatrach, Maciej A

Dolina Małej Łąki w Tatrach

(4.6 głosów: 43)

Dolina Małej Łąki ma nieco ponad 5 km długości i jest to piękna dolina w Tatrach Zachodnich, położona między Doliną Strążyską a Miętusią. Początek bierze w grani Czerwonych Wierchów, a wylot znajduje się w rejonie Gronika.Wspaniałe widoki z Wielkiej Polany Małołąckiej, stosunkowo mały ruch turystyczny, oraz możliwość dojścia pięknym szlakiem na Giewont i Czerwone Wierchy to główne zalety tej doliny.

górna część Doliny Małej Łąki, Maciej A
górna część Doliny Małej Łąki, Maciej A

W dolnej części Dolina Małej Łąki jest zalesiona, a w górnej przybiera charakterystyczny U-kształtny profil polodowcowy.W rejonie Doliny Małej Łąki znajduje się spora ilość jaskiń, wśród nich najdłuższa i najgłębsza jaskinia w Tatrach - Jaskinia Wielka Śnieżna.

widok z Doliny Małej Łąki na Wielką i Małą Turnię, Maciej A
Dolina Małej Łąki widziana z rejonu Kondrackiej Przełęczy, Maciej A
w dolnej części Doliny Małej Łąki, Maciej A

Do Doliny Małej Łąki można dostać się z Gronika, Ścieżką Nad Reglami (czarny szlak), a także schodząc z Przełęczy Kondrackiej (żółty szlak). Przejście żółtym szlakiem przez Dolinę Małej Łąki z Gronika na Przełęcz Kondracką trwa 3h (2h 20 minut z powrotem).Dolina Małej Łąki
Tatry

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Doliny i wąwozy
Normalna
doliny doliny tatrzańskie
49°15'25N, 19°54'26E
02 kwiecień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację