Dolina ku Dziurze w Tatrach, Magdalena

Dolina ku Dziurze w Tatrach

(4.5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dolina ku Dziurze jest niewielką doliną reglową w Tatrach Zachodnich o długości 1,6 km i powierzchni 85 ha. Jej dnem płynie potok Ku Dziurze wypływający ze skał na wysokości około 1140 m n.p.m. Wejście do doliny znajduje się przy końcu ulicy Droga do Daniela. Trasa odchodzi od Ścieżki pod Reglami. Mimo niedługiej trasy jest ona wyposażona w ławeczki w różnych częściach, na których można odpocząć. Fakt ten i płaska droga zachęcają do spaceru, jednak należy pamiętać, że dopiero na jej końcu musimy pokonać bardziej stromy odcinek prowadzący zakosami do wejścia jaskini - odcinek ten nie jest długi i wyposażony w poręcze. Dodatkowo jest idealnym schronieniem w czasie upałów, ponieważ cała droga wiedzie przez wysoki las. Czas przejścia szacuje się na 30 minut, pokonując 105 m przewyższenia w górę kierując się cały czas niebieskim szlakiem. Zwiedzanie jaskini jest dozwolone oraz bezpłatne. Szlak kończy się przy jaskini i trzeba zawrócić.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Doliny i wąwozy
Normalna
szlaki
49°16'43N, 19°56'37E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021