Dolina Kondratowa, Danuta

Dolina Kondratowa

(4.7 głosów: 68)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dolina Kondratowa to malownicza dolina w Tatrach Zachodnich, stanowiąca zachodnie odgałęzienie Doliny Bystrej. Leży ona w centralnej części Tatr, od południowo-zachodniej strony ograniczają ją zbocza Giewontu i Kopa Kalacka, a od południa i południowego wschodu ogranicza ją główny grzbiet Tatr tworzony tu przez Kopę Kondracką i Suche Czuby.

W środkowej, trawiastej części Doliny Kondratowej, na wysokości 1333 m n.p.m. znajduje się Hala Kondratowa ze schroniskiem górskim, stacją meteorologiczną i placówką TOPR.

Hala Kondratowa, Maciej A
Hala Kondratowa, Maciej A


Niedaleko Schroniska na Hali Kondratowej leżą ogromne głazy, które oderwały się od ścian Giewontu i stoczyły w dół. Dno doliny jest stosunkowo płaskie, gdyż w przeszłości było dnem stawu utworzonego przez morenę polodowcową.

Szlaki turystyczne

- szlak zielony, na przełęcz pod Kopą Kondracką, 1 h 15 min

schronisko na Hali Kondratowej, Maciej A
schronisko na Hali Kondratowej, Maciej A

- szlak niebieski, na Przełęcz Kondracką, 1 h 25 min

- szlak niebieski, z Kuźnic przez Polanę Kalatówki, 1 h 10 min

znów schronisko, Maciej A
znów schronisko, Maciej A


Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zakopane Tatry
Normalna
doliny doliny tatrzańskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022