Dolina Kondratowa, Danuta

Dolina Kondratowa

(4.7 głosów: 67)

Dolina Kondratowa to malownicza dolina w Tatrach Zachodnich, stanowiąca zachodnie odgałęzienie Doliny Bystrej. Leży ona w centralnej części Tatr, od południowo-zachodniej strony ograniczają ją zbocza Giewontu i Kopa Kalacka, a od południa i południowego wschodu ogranicza ją główny grzbiet Tatr tworzony tu przez Kopę Kondracką i Suche Czuby.W środkowej, trawiastej części Doliny Kondratowej, na wysokości 1333 m n.p.m. znajduje się Hala Kondratowa ze schroniskiem górskim, stacją meteorologiczną i placówką TOPR.

schronisko na Hali Kondratowej, Maciej A
schronisko na Hali Kondratowej, Maciej A

Niedaleko Schroniska na Hali Kondratowej leżą ogromne głazy, które oderwały się od ścian Giewontu i stoczyły w dół. Dno doliny jest stosunkowo płaskie, gdyż w przeszłości było dnem stawu utworzonego przez morenę polodowcową.Szlaki turystyczne

- szlak zielony, na przełęcz pod Kopą Kondracką, 1 h 15 min

znów schronisko, Maciej A
znów schronisko, Maciej A

- szlak niebieski, na Przełęcz Kondracką, 1 h 25 min- szlak niebieski, z Kuźnic przez Polanę Kalatówki, 1 h 10 min

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°14'49N, 19°56'48E
19 luty 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację