Dolina Kondratowa to malownicza dolina w Tatrach Zachodnich, stanowiąca zachodnie odgałęzienie Doliny Bystrej. Leży ona w centralnej części Tatr, od południowo-zachodniej strony ograniczają ją zbocza Giewontu i Kopa Kalacka, a od południa i południowego wschodu ogranicza ją główny grzbiet Tatr tworzony tu przez Kopę Kondracką i Suche Czuby.W środkowej, trawiastej części Doliny Kondratowej, na wysokości 1333 m n.p.m. znajduje się Hala Kondratowa ze schroniskiem górskim, stacją meteorologiczną i placówką TOPR.

Hala Kondratowa
Hala Kondratowa

Niedaleko Schroniska na Hali Kondratowej leżą ogromne głazy, które oderwały się od ścian Giewontu i stoczyły w dół. Dno doliny jest stosunkowo płaskie, gdyż w przeszłości było dnem stawu utworzonego przez morenę polodowcową.

Szlaki turystyczne

- szlak zielony, na przełęcz pod Kopą Kondracką, 1 h 15 min

schronisko na Hali Kondratowej
schronisko na Hali Kondratowej


- szlak niebieski, na Przełęcz Kondracką, 1 h 25 min

- szlak niebieski, z Kuźnic przez Polanę Kalatówki, 1 h 10 min

znów schronisko
znów schronisko


Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021