Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Długa Goślina

(4.2 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Długa Goślina to niewielka wioska w województwie wielkopolskim, leżąca na północ od Poznania, koło Murowanej Gośliny. Długa Goślina już we wczesnym średniowieczu stanowiła rycerską własność ziemską. Co ciekawe, w 1932 roku odkryto tutaj osadę wczesnośredniowieczną, w której odnaleziono srebrne zabytki, ceramikę, kości zwierząt domowych oraz złote monety.

Zabytki w Długiej Goślinie

- Drewniany kościół Św. Marii Magdaleny - jednonawowa świątynia z XVII wieku, latem organizowane są tutaj festiwale muzyczne „Musica sacra - musica profana”

Długa Goślina, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Długa Goślina, Barsolis Karol Turysta Kulturowy


- Dwór - późnoklasycystyczny budynek z XIX wieku, z neogotycką wieżą zwieńczoną attyką i krenelażem

- Budynki dawnej gorzelni z końca XIX wieku

Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Atrakcje

Noclegi w

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Długa Goślina - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022