52°38'5" N, 17°1'59" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Długa Goślina to niewielka wioska w województwie wielkopolskim, leżąca na północ od Poznania, koło Murowanej Gośliny. Długa Goślina już we wczesnym średniowieczu stanowiła rycerską własność ziemską. Co ciekawe, w 1932 roku odkryto tutaj osadę wczesnośredniowieczną, w której odnaleziono srebrne zabytki, ceramikę, kości zwierząt domowych oraz złote monety.Zabytki w Długiej Goślinie

- Drewniany kościół Św. Marii Magdaleny - jednonawowa świątynia z XVII wieku, latem organizowane są tutaj festiwale muzyczne „Musica sacra - musica profana”

Długa Goślina kościól
Długa Goślina kościól

- Dwór - późnoklasycystyczny budynek z XIX wieku, z neogotycką wieżą zwieńczoną attyką i krenelażem

- Budynki dawnej gorzelni z końca XIX wieku

Długa Goślina kościól
Długa Goślina kościól
Długa Goślina


Długa Goślina noclegi

Długa Goślina to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021