Długa Goślina, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Długa Goślina

(4.2 głosów: 5)

Długa Goślina to niewielka wioska w województwie wielkopolskim, leżąca na północ od Poznania, koło Murowanej Gośliny. Długa Goślina już we wczesnym średniowieczu stanowiła rycerską własność ziemską. Co ciekawe, w 1932 roku odkryto tutaj osadę wczesnośredniowieczną, w której odnaleziono srebrne zabytki, ceramikę, kości zwierząt domowych oraz złote monety.Zabytki w Długiej Goślinie

- Drewniany kościół Św. Marii Magdaleny - jednonawowa świątynia z XVII wieku, latem organizowane są tutaj festiwale muzyczne „Musica sacra - musica profana”

Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Dwór - późnoklasycystyczny budynek z XIX wieku, z neogotycką wieżą zwieńczoną attyką i krenelażem- Budynki dawnej gorzelni z końca XIX wieku

Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Długa Goślina kościól , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Długa Goślina noclegi

Długa Goślina to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°38'5N, 17°1'59E
07 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację