50°36'7" N, 20°27'40" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 14:00–21:00
  • środa: 14:00–21:00
  • czwartek: 14:00–21:00
  • piątek: 14:00–21:00
  • sobota: 14:00–21:00
  • niedziela: 14:00–21:00

Kompleks rekreacyjny pod nazwą "Sielsko na Wygodzie" to ciekawe miejsce dla dzieci i dorosłych na miłe spędzenie czasu. Znajduje się w miejscowości Wygoda na Ponidziu, pomiędzy Jędrzejowem i Pińczowem.To rodzaj Dinoparku, który zbudowany jest z potężnych kamieni oraz drewnianych bali, położony w starym lesie, w pobliżu stawu, co zachęca do zwiedzania i wprowadza gości w atmosferę niczym z filmu „Jurassic Park”. W pobliżu jest także mini-zoo i plac zabaw.

Sielsko na Wygodzie to 17 modeli dinozaurów w ich naturalnej wielkości, a w piasku zakopane są szczątki szkieletów, które dzieci mogą sobie odkopywać, ucząc się przy okazji archeologii.

Dinozaury ustawone są w taki sposób, że stanowią ścieżkę edukacyjną, na której modele umieszczono w kolejności ich występowania na Ziemi. Przy każdym eksponacie umieszczone są tablice informacyjne, które pozwalają uzyskać wiedzę na temat tych stworów, dowiedzieć się jakie tereny zamieszkiwały oraz czym się żywiły.W odległości 2 km od Dinoparku znajduje się zajazd z częścią hotelową o dobrym standardzie.

Sielsko na Wygodzie
Wygoda 16a, Imielno
tel. 531-090-090
biuro@sielskonawygodzie.eu
www.sielskonawygodzie.euPonidzie noclegi

Ponidzie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
4elza Krajtroter 13900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021