Deptak w Rzeszowie, Danusia

Deptak w Rzeszowie

(4.6 głosów: 66)

Ulica 3 Maja w Rzeszowie jest najstarszą, zabytkową ulicą w mieście. Obecnie stanowi reprezentacyjny deptak miejski. Dawniej była to ulica Pijarska, potem Popijarska, wreszcie Pańska - popularnie nazywana Paniagą.Podczas okupacji niemieckiej w okresie II wojny światowej nosiła niemiecką nazwę ulica Szeroka. Dopiero po wojnie przemianowano ją na 3 Maja. Jej początki sięgają XIV wieku, gdy powstawał kościół farny i zamek rzeszowski. Ulica stanowiła najkrótszą drogę łączącą te budowle.

W XIX wieku ulica stała się ulubionym miejscem spotkań i spacerów mieszkańców. Od 2003 roku w dniu 3 maja co roku odbywa się tutaj Święto Ulicy.Deptak
ul. 3 Maja, Rzeszów

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rzeszów
Rynki, place i deptaki
Ważna
deptaki
50°2'9N, 22°0'4E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Michał Skowron
Główny deptak miasta Rzeszów. Ostatnio gruntownie odnowiony
DominikPL
Fajne miejsce na niedzielne wypady. Serdecznie polecam
Grzegorz Gregor

Ostanio przy przebudowie deptaka (2017 rok) natrafiono na bardzo stare belki, stanowiące dawną drogę. Są one ukazane turystom za szkaną obudową. Warto cofnąć się kilka wieków wstecz - kiedy to obecny deptak łaczył ówczesnych właścicieli Rzeszowa z innymi częsciami miasta. Stanowił już w średniowieczu jak i później główny trakt miejski. Dziś także jest głównym deptakiem Rzeszowa, pięknie w dodatku odnowionym.


Bardzo ładny deptak. Odremontowany 

Bogusława

Bardzo ładny deptak w Rzeszowie (ulica 3-Maja). Obecnie odnowiony (została położone nowe płyty granitowe). Polecam do zwiedzenia znajdujace sie przy tym deptaku muzea oraz kościoły. W restauracjach na deptaku oraz na Rynku można bardzo miło spedzić czas.

marcin201455 Mazgaj

Główny rzeszowski deptak. Polecam.

rz2014

Obecnie ulica 3 Maja w Rzeszowie jest remontowana. Układane są piękne granitowe płyty i kostka, które to zastapia poprzednią już starszą nawierzchnię. 

Marta Niewczas

Ładny deptak

Grzegorz Rzeszów

ulica 3 Maja - główny deptak Rzeszowa

Michał Skowroński

deptak.... czyli ulica 3 maja w Rzeszowie.

Grzegorz Krzemiński

5/5

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021