Deptak w Rzeszowie

Deptak w Rzeszowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Ulica 3 Maja w Rzeszowie jest najstarszą, zabytkową ulicą w mieście. Obecnie stanowi reprezentacyjny deptak miejski. Dawniej była to ulica Pijarska, potem Popijarska, wreszcie Pańska - popularnie nazywana Paniagą. Podczas okupacji niemieckiej w okresie II wojny światowej nosiła niemiecką nazwę ulica Szeroka. Dopiero po wojnie przemianowano ją na 3 Maja. Jej początki sięgają XIV wieku, gdy powstawał kościół farny i zamek rzeszowski. Ulica stanowiła najkrótszą drogę łączącą te budowle. W XIX wieku ulica stała się ulubionym miejscem spotkań i spacerów mieszkańców. Od 2003 roku w dniu 3 maja co roku odbywa się tutaj Święto Ulicy.

Deptak w Rzeszowie
Deptak w Rzeszowie

Informacje praktyczne

Deptak
ul. 3 Maja, RzeszówNoclegi w Rzeszowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Deptak w Rzeszowie
Deptak w Rzeszowie
Deptak w Rzeszowie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 67)
Twoja ocena
Michał Skowron
Główny deptak miasta Rzeszów. Ostatnio gruntownie odnowiony
DominikPL
Fajne miejsce na niedzielne wypady. Serdecznie polecam
Grzegorz Gregor

Ostanio przy przebudowie deptaka (2017 rok) natrafiono na bardzo stare belki, stanowiące dawną drogę. Są one ukazane turystom za szkaną obudową. Warto cofnąć się kilka wieków wstecz - kiedy to obecny deptak łaczył ówczesnych właścicieli Rzeszowa z innymi częsciami miasta. Stanowił już w średniowieczu jak i później główny trakt miejski. Dziś także jest głównym deptakiem Rzeszowa, pięknie w dodatku odnowionym.


Bardzo ładny deptak. Odremontowany 

Bogusława

Bardzo ładny deptak w Rzeszowie (ulica 3-Maja). Obecnie odnowiony (została położone nowe płyty granitowe). Polecam do zwiedzenia znajdujace sie przy tym deptaku muzea oraz kościoły. W restauracjach na deptaku oraz na Rynku można bardzo miło spedzić czas.

marcin201455 Mazgaj

Główny rzeszowski deptak. Polecam.

rz2014

Obecnie ulica 3 Maja w Rzeszowie jest remontowana. Układane są piękne granitowe płyty i kostka, które to zastapia poprzednią już starszą nawierzchnię. 

Marta Niewczas

Ładny deptak

Grzegorz Rzeszów

ulica 3 Maja - główny deptak Rzeszowa

Michał Skowroński

deptak.... czyli ulica 3 maja w Rzeszowie.

Grzegorz Krzemiński

5/5

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024