54°15'45" N, 16°3'3" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W Mielnie wzdłuż lini brzegowej Bałtyku utworzono bardzo fajny nadmorski deptak - ścieżkę spacerową. Wiedzie ona przez całą długoćć tej urokliwej nadmorskiej miejscowości. Deptak jest szeroki, wyłożony kostką brukową. W wielu miejscach są platformy widokowe, na wysokosci kilku metrów ponad plażą.Platformy są mocno wysunięte do przodu, prawie nad linię brzegową. Podczas pogody sztormowej podtrzymujące je słupy zanurzone są w falach Bałtyku. Wygląda to niezwykle urokliwie i pozwala podziwiać potegę żywiołu z bezpiecznej odległości.

Ścieżka w Mielnie prowadzona wzdłuż wybrzeża jest zaopatrzona w sporo tablic dydaktycznch. Informują one o stanowiskach występowania w Bałtyku szarej foki czy morświna. Wiele z nich dotyczy roślinności nadmorskiej, tak charakterystycznej dla tych terenów. Ze ścieżki w wielu miejscach są zejścia na plażę.

Ścieżka spacerowa na plaży
MielnoMielno noclegi

Mielno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021