Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dawny Klasztor Filipinów w Poznaniu

Dawny Klasztor Filipinów w Poznaniu

Zakon Filipinów osiedlił się na Śródce - dzielnicy Poznania, w połowie XVII wieku i przebywali na niej aż do kasaty w 1805 roku. Budowę zachodniego skrzydła klasztoru rozpoczęto w 1771 roku. Pod koniec XIX wieku dobudowano też północne skrzydło i kaplicę, zachowując całość w stylu rokoko.Po kasacie zakonu filipinów w Poznaniu w klasztorze mieściły się: szpital, pruska komisja fortyfikacyjna, sierociniec oraz ośrodek zdrowia. Po renowacji w 2011 roku w pięknej budowli siedzibę znalazła szkoła muzyczna i Gimnazjum Katedralne. Obok podziwiać można piękny kościół Św. Małgorzaty.Dawny Dom Kongregacji Filipinów
ul. Filipińska, Poznań

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020