Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Częstochowa
Inne budowle
zabytki
Normalna
Śląskie
2019-10-20
2020-01-28 13:46

Mykwa
ul. Garibaldiego 18, Częstochowa

50°48'51" N, 19°7'31" E

Mykwa czyli rytualna łaźnia żydowska powstała w Częstochowie w 1909 roku z inicjatywy nadrabina Nahuma Asza. Sam budynek prezentuje eklektyzm czyli mieszankę stylów, choć dopatruje się w nim elementów o cechach neromańskich ze względu na wąskie zakończone łukiem okna. Gmach był jak na ówczesne czasy bardzo nowoczesny i posiadał urządzenia sanitarne najwyższej klasy, a inwestycja została sfinansowana przez Gminę Żydowską.Do 1964 roku budynek pełnił funkcję siedziby Kongregacji Wyznania Mojżeszowego w Częstochowie. W budynku tym planowano założyć Centrum Kultury Żydowskiej - Mykwa, a starało się o to Stowarzyszenie Historyczne Żydów Miasta Częstochowy.Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020