Dawna Mykwa w Częstochowie, Magdalena

Dawna Mykwa w Częstochowie

(5 głosów: 2)

Mykwa czyli rytualna łaźnia żydowska powstała w Częstochowie w 1909 roku z inicjatywy nadrabina Nahuma Asza. Sam budynek prezentuje eklektyzm czyli mieszankę stylów, choć dopatruje się w nim elementów o cechach neromańskich ze względu na wąskie zakończone łukiem okna. Gmach był jak na ówczesne czasy bardzo nowoczesny i posiadał urządzenia sanitarne najwyższej klasy, a inwestycja została sfinansowana przez Gminę Żydowską.Do 1964 roku budynek pełnił funkcję siedziby Kongregacji Wyznania Mojżeszowego w Częstochowie. W budynku tym planowano założyć Centrum Kultury Żydowskiej - Mykwa, a starało się o to Stowarzyszenie Historyczne Żydów Miasta Częstochowy.

Adres

Mykwa
ul. Garibaldiego 18, Częstochowa

GPS: 50°48'51N, 19°7'31E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Inne budowle
Normalna
zabytki
50°48'51N, 19°7'31E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021