Dawna Gospoda Pod Czarnym Orłem w Miedziance

50°52'42" N
15°56'40" E
Dolnośląskie
2015-10-07 10:29:18
m npm
Normalna
Zdjęcia (1)

Największa w czasie świetności Miedzianki gospoda nosiła nazwę Pod Czarnym Orłem (Gasthof Schwarzer Adler). Niestety czasy jej świetności już dawno minęły. Dziś jest to jeden z nielicznych obiektów miasteczka, który dotrwał do naszych czasów. Widać jeszcze zamazany napis na froncie budynku.Budynek dawnej gospody stoi zaniedbany, jest co prawda zamieszkany, lecz po gospodzie nie ma śladu. Ale dzięki tablicom informacyjnym łatwo ją sobie wyobrazić.

W Gospodzie Pod Czarnym Orłem można było przenocować, w dużej sali gościnnej odbywały się koncerty i seanse filmowe, a w niedziele organizowane były zabawy taneczne.W 1926 roku Gospodę Pod Czarnym Orłem przejął Wilhelm Ducksch. Na jej poddaszu otworzył warsztat, w którym produkował walizki i wyroby ze skóry. Natomiast w 1930 roku w „Czarnym Orle” powstała kolejna piekarnia w Miedziance, prowadzona przez mistrza piekarnictwa Preisslera.

Ciekawostką jest fakt, że w czasach, kiedy w miasteczku rozwinęła się motoryzacja, na tyłach gospody wybudowana została stacja benzynowa Shell.

Gospoda Pod Czarnym Orłem
Miedzianka
 

 

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: