Dawna cerkiew w Sieniawie, mokunka

Dawna cerkiew w Sieniawie

(4.7 głosów: 3)

Cerkiew Narodzenia Bogurodzicy w Sieniawie znajduje się na Podkarpaciu, niedaleko Rymanowa, we wsi Sieniawa, gdzie malowniczo rozlewa swe wody Jezioro Sieniawskie i gdzie znajduje się zapora. Cerkiew pochodzi z XIX wieku, a dokładnie oddano ją dla wiernych w 1874 roku. Jest to dawna parafialna cerkiew grekokatolicka. Powojenne losy nie były dla cerkwi łaskawe, aż trudno uwierzyć, ale do 1953 roku służyła ona jako magazyn!Od lat 50. XX wieku dawna cerkiew służy jako kościół rzymskokatolicki, pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Od 1992 roku znajduje się na liście obiektów zabytkowych Podkarpacia.

Dawna cerkiew Narodzenia Bogurodzicy - kościół MB Częstochowskiej
ul. Wiśniowa, SieniawaSieniawa noclegi

Sieniawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sieniawa
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cerkwie dawne cerkwie
49°33'12N, 21°55'37E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021