Cerkiew Narodzenia Bogurodzicy w Sieniawie znajduje się na Podkarpaciu, niedaleko Rymanowa, we wsi Sieniawa, gdzie malowniczo rozlewa swe wody Jezioro Sieniawskie i gdzie znajduje się zapora. Cerkiew pochodzi z XIX wieku, a dokładnie oddano ją dla wiernych w 1874 roku. Jest to dawna parafialna cerkiew grekokatolicka. Powojenne losy nie były dla cerkwi łaskawe, aż trudno uwierzyć, ale do 1953 roku służyła ona jako magazyn!Od lat 50. XX wieku dawna cerkiew służy jako kościół rzymskokatolicki, pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Od 1992 roku znajduje się na liście obiektów zabytkowych Podkarpacia.

Dawna cerkiew Narodzenia Bogurodzicy - kościół MB Częstochowskiej
ul. Wiśniowa, Sieniawa

Sieniawa noclegi

Sieniawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021