Zdjęcia Darłowa (18)

Królewskie Miasto Darłowo położone jest na polskim wybrzeżu, w województwie zachodniopomorskim, przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, pomiędzy Jeziorami Kopań i Bukowo.Darłowo ma bogatą i długą historię - gród i osada słowiańska istniały tu już we wczesnym średniowieczu. Prawa miejskie Darłowo otrzymało w roku 1312, a od 1412 roku jest pełnoprawnym członkiem związku hanzeatyckiego.

Atrakcje w Darłowie

Darłowo słynie z historycznego Zamku Książąt Pomorskich, w którym ostatnie lata swego życia spędził w XV wieku Eryk I - książę pomorski, król Danii, Szwecji i Norwegii, zwany "Ostatnim Wikingiem Bałtyku". Obecnie zamek w Darłowie jest udostępniony dla turystów.

Inne zabytki w Darłowie to Kościół Mariacki, kościół Św. Gertrudy, Brama Kamienna czy Ratusz. Warto też wybrać się do pobliskiego Darłówka - nadmorskiej dzielnicy Darłowa ze słynnym Mostem Rozsuwanym i Latarnią Morską oraz organizowanym tu dwa razy do roku Zlotem Pojazdów Wojskowych.Czy wiesz, że?

Najsłynniejszym Darłowianinem był książę Eryk I (1382-1459) z dynastii Gryfitów. Został on królem Danii, Szwecji i Norwegii. Niestety w wyniku wielu wojen, w które wciągnął swoje królestwa został zdetronizowany i osiadł w Gotlandii gdzie wiódł przez pewien czas życie korsarza. Po czym wrócił do Darłowa i władał swoim księstwem słupskim.

Ciekawostkę przesłał(a) Łukasz Piernikarczyk

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2018-10-02 14:10:04

Zdarzyło mi się odwiedzić te miejsca wiele razy a to z tego powodu, że mam do nich naprawdę niedaleko.

Jeżeli komuś zależy na szybkim dotarciu na to miejsce to polecam noclegi w tych apartamentach: https://apartamentydarlowko.pl/apartamenty/

Sama obsługa jest profesjonalna a pokoje wyglądają na nowoczesne.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: