Dąb Bolesław i Warcisław w Bagiczu, mokunka

Dąb Bolesław i Warcisław w Bagiczu

(3.9 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

W niewielkiej wiosce Bagicz leżącej 3 km od Ustronia Morskiego stoją przepiękne pomniki przyrody. To dęby, które doczekały się swoich nazw, są to Warcisław i Bolesław.

Dąb Bolesław

Mało kto wie, że dąb szypułkowy Bolesław jest najstarszym pomnikiem przyrody w Polsce, zdecydowanie starszym od świętokrzyskiego Bartka. Jego obwód wynosi 691 cm, wysokość 32 m, a rozpiętość korony to ponad 20 m. Ma 805 lat! Swoje imię zawdzięcza królowi Bolesławowi Chrobremu. Warto dodać, że w 2000 roku, w swoje około 800- letnie urodziny odbyły się symboliczne "chrzciny" dębu.Dąb Warcisław

Dąb Warcisław to również dąb szypułkowy, można rzec ”młodszy brat” Bolesława. Ma lat około 645! Ma również imponujące wymiary: obwód pnia to 618 cm, a wysokość to 30 metrów. Nadano mu imię na pamiątkę Księcia Grafity Warcisława III.

Obecnie dęby doczekały się ciekawych, barwnych tablic dydaktycznych opisujących nie tylko dęby, lecz cały ekosystem, który funkcjonuje wokół nich. Obok dębów powstało miejsce piknikowe dla turystów odwiedzających te pomniki przyrody.Dęby Bolesław i Warcisław
Szlak niebieski, Bagicz

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Dąb Bolesław i Warcisław w Bagiczu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Booking.com
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
pomniki przyrody drzewa pomnikowe
54°11'29N, 15°41'48E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Kacha
piękny las, dąb Warcislaw łatwo dostępny niestety Bolesław już leży powalony przez nawałnica, szlak do Bolesława bardzo źle oznakowany i łatwo go przegapić, dojście do niego przez krzaki i wetrepy i błoto podejmuje 2 gwiazdki za słabe oznakowanie szlaku.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022