Dąb Bogusław nad Jeziorem Popiel

Dąb Bogusław nad Jeziorem Popiel

W miejscowości Studnica, przy drodze wiodącej nad Jezioro Popiel w województwie zachodniopomorskim rośnie wspaniały dąb szypułkowy nazwany "Bogusław". Wiek drzewa szacuje się na 600 lat. Obwód jego pnia wynosi 6,8 m, a średnica korony drzewa ma 24 m szerokości.Dąb "Bogusław" ma status pomnika przyrody. Jego nazwa ma upamiętniać księcia Bogusława Wielkiego (1454-1523) za jego zasługi dla wzmocnienia potęgi księstwa zachodnipomorskiego.

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021