Czerwony most w Polanowie, polonus1

Czerwony most w Polanowie

(4.4 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf

Czerwony most w Polanowie na Pomorzu to stary most kolejki wąskotorowej. Powstał on nad rzeką Grabowa, z dala od zabudowań, w lesie, także nie jest tu łatwo trafić. To spora, ponad 100-metrowa, żelazna konstrukcja, dziś już nieużywana, za to stanowiąca zaskakującą atrakcję w tym miejscu. Pod mostem wiedzie szlak rowerowy, jest to dość mokry teren.Czerwony most w Polanowie, polonus1

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com
Inne budowle
Normalna
mosty
54°6'47N, 16°42'10E
10 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Don Bogdano
06 lipiec 2021 09:08
Miejsce z pewnością godne uwagi. Poprawki wymaga jednak rys historyczny tego miejsca (mostu). Most nie jest fragmentem żadnej kolejki wąskotorowej, lecz położony jest w ciągu dawnej normalnotorowej linii kolejowej Korzybie - Polanów - Bobolice - Grzmiąca, którą nasi wschodni sąsiedzi w 1945 roku potraktowali jako zdobycz wojenną, rozebrali ją, a następnie wywieźli do siebie. Przebieg linii widoczny jest na mapie (nasypy, przekopy, itp.) po jej odpowiednim powiększeniu.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację