51°11'16" N, 16°3'38" E
Dolnośląskie
2014-02-10
2020-02-03 02:01

Opis Czerwonego Kościoła

Czerwony Kościół to niewielka wioska w województwie dolnośląskim, leżąca nieco na zachód od Legnicy, niedaleko autostrady A4.Czerwony Kościół znany jest od 1370 roku, przez wieki był własnością niemieckich rodów szlacheckich.

Palac Czerwony Kosciól
Palac Czerwony Kosciól

Pałac w Czerwonym Kościele

W wiosce znajduje się zespół pałacowo-parkowy. Renesansowy pałac pochodzi z 1794 roku i odznacza się wieloma ciekawymi portykami i ozdobami. W XIX wieku został przebudowany, wówczas też powstał okalający park krajobrazowy, a w nim zabudowania gospodarcze. Obecnie pałac jest w rękach prywatnych

W Czerwonym Kościele warto też zobaczyć kościół filialny Narodzenia NMP z XIV wieku, przebudowany w XVIII stuleciu.

Palac Czerwony Kosciól
Palac Czerwony Kosciól
Czerwony kościół


 

Palac Czerwony Kosciól Czerwony Kosciół Czerwony Kosciół

Czerwony Kościół noclegi

Czerwony Kościół to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Czerwonym Kościele. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021