Czempiń, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Czempiń

(4.1 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Czempiń to historyczne miasteczko w województwie wielkopolskim, położone 40 km na południe od Poznania, niedaleko Dobrzycy, na skrzyżowaniu tras nr 311 i 310.

Historia Czempinia

Pierwotnie Czempiń był osadą targową, pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1399 roku i już wtedy było to naprawdopodobniej miasto. Prawa miejskie potwierdził w 1561 roku ówczesny starosta - Stanisław Górka, a rok później król Zygmunt August nadał Czempinowi przywilej urządzania targów w każdy czwartek i 4 jarmarków rocznie, co znacząco przyczyniło się do rozwoju handlu i rzemiosła.Zabytki w Czempiniu

- Pałac w Czempiniu - barokowy pałac niezywkle zdobny, należący od 1698 roku do rodziny Szołdrskich, obecną formę zyskał w XVIII wieku, po tym jak poprzedni pałac został spalony

- Park krajobrazowy - pałac Szołdrskich otacza dobrze zachowany zabytkowy park również z XVIII wieku, z wieloma pomnikowymi drzewami

- Kaplica pałacowa - kościół Apostołów Szymona i Judy z 1782 roku

- Kościół Michała Archanioła, Rynek - budowla z XIX wieku- Zabytkowe domy, Rynek - domy mieszczańskie z XIX wieku

- Dworzec kolejowy z XIX wieku

Atrakcje czempinia

Noclegi w czempiniu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Czempiń - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Stanisław Kosicki
Ryneczek wokół kościoła jest super można wypocząć na ławeczce ewentualnie skosztować Czempińskiego mleka.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022