Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Czarnorzecko -Strzyżowski Park Krajobrazowy

Czarnorzecko -Strzyżowski Park Krajobrazowy

Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy to cudna kraina na Podkarpaciu. Dosłownie oczarowuje niezwykłymi formacjami skalnymi, górskimi potokami, pofałdowanym terenem, pięknymi pastwiskami czy łąkami. Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy obejmuje swym zasięgiem Pogórza Strzyżowskie oraz Dynowskie.  Wiele ze skał występujących w parku to pomniki przyrody. Ponadto rośnie tu co najmniej 40 gatunków roślin chronionych. Bogata też jest fauna np. traszki, orliki, puchacze, a nawet duże drapieżniki - wilki i rysie. W parku wyznaczono trzy rezerwaty przyrody!Warto dodać, iż w Parku znajduje się Zamek Krzemieniec czy ciekawe w swej geologicznej budowie skały o nazwie Prządki.

Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy
Stępina

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020