Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Czarnorzecko -Strzyżowski Park Krajobrazowy, mokunka

Czarnorzecko -Strzyżowski Park Krajobrazowy

(4.7 głosów: 11)

Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy to cudna kraina na Podkarpaciu. Dosłownie oczarowuje niezwykłymi formacjami skalnymi, górskimi potokami, pofałdowanym terenem, pięknymi pastwiskami czy łąkami. Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy obejmuje swym zasięgiem Pogórza Strzyżowskie oraz Dynowskie.  Wiele ze skał występujących w parku to pomniki przyrody. Ponadto rośnie tu co najmniej 40 gatunków roślin chronionych. Bogata też jest fauna np. traszki, orliki, puchacze, a nawet duże drapieżniki - wilki i rysie. W parku wyznaczono trzy rezerwaty przyrody!

Warto dodać, iż w Parku znajduje się Zamek Krzemieniec czy ciekawe w swej geologicznej budowie skały o nazwie Prządki.Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy
Stępina

Booking.com
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe
49°52'4N, 21°32'58E
29 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację