Czarnorzecko -Strzyżowski Park Krajobrazowy, mokunka

Czarnorzecko -Strzyżowski Park Krajobrazowy

(4.7 głosów: 11)

Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy to cudna kraina na Podkarpaciu. Dosłownie oczarowuje niezwykłymi formacjami skalnymi, górskimi potokami, pofałdowanym terenem, pięknymi pastwiskami czy łąkami. Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy obejmuje swym zasięgiem Pogórza Strzyżowskie oraz Dynowskie.  Wiele ze skał występujących w parku to pomniki przyrody. Ponadto rośnie tu co najmniej 40 gatunków roślin chronionych. Bogata też jest fauna np. traszki, orliki, puchacze, a nawet duże drapieżniki - wilki i rysie. W parku wyznaczono trzy rezerwaty przyrody!

Warto dodać, iż w Parku znajduje się Zamek Krzemieniec czy ciekawe w swej geologicznej budowie skały o nazwie Prządki.Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy
Stępina

Booking.com
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe
49°52'4N, 21°32'58E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021