Czarne wesele w Klukach, Danusia

Czarne wesele w Klukach

(5 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Czarne Wesele to cykliczna impreza plenerowa organizowana w miejscowości Kluki na Kaszubach. Organizuje je Muzeum Wsi Słowińskiej na terenie skansenu. Nazwa Czarne Wesele nawiązuje do tradycji wspólnego wydobywania torfu w okolicach jeziora Łebsko i Gardno.

Po osuszeniu otrzymane bryłki torfu wykorzystywano jako opał. Gdy wykopano wystarczający na całą zimę zapas torfu, z radości wspólnie biesiadowano jak na weselu, stąd nazwa imprezy.Podczas corocznych Majówek skansen w Klukach przypomina ten zwyczaj. Towarzyszą mu pokazy rękodzieła i rzemiosła oraz festyn folklorystyczny. Impreza staje się coraz bardziej znana i cieszy się ogromną popularnością nie tylko w regionie.

Czarne Wesele
Muzeum Wsi Słowińskiej, Kluki
Kluki 27, Smołdzino
tel. 59/ 846-30-20
muzeum@muzeumkluki.pl
www.muzeumkluki.pl

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Cichutka
Ciekawe wydarzenie i warte jest zobaczenia. Przy okazji można obejść Kluki.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022