Czarne Wesele to cykliczna impreza plenerowa organizowana w miejscowości Kluki na Kaszubach. Organizuje je Muzeum Wsi Słowińskiej na terenie skansenu. Nazwa Czarne Wesele nawiązuje do tradycji wspólnego wydobywania torfu w okolicach jeziora Łebsko i Gardno.Po osuszeniu otrzymane bryłki torfu wykorzystywano jako opał. Gdy wykopano wystarczający na całą zimę zapas torfu, z radości wspólnie biesiadowano jak na weselu, stąd nazwa imprezy.Podczas corocznych Majówek skansen w Klukach przypomina ten zwyczaj. Towarzyszą mu pokazy rękodzieła i rzemiosła oraz festyn folklorystyczny. Impreza staje się coraz bardziej znana i cieszy się ogromną popularnością nie tylko w regionie.

Czarne Wesele
Muzeum Wsi Słowińskiej, Kluki
Kluki 27, Smołdzino
tel. 59/ 846-30-20
muzeum@muzeumkluki.pl
www.muzeumkluki.pl

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121215 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Cichutka Zapaleniec 423 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-06-23 na
Ciekawe wydarzenie i warte jest zobaczenia. Przy okazji można obejść Kluki.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020