Czarne wesele w Klukach, Danusia

Czarne wesele w Klukach

(5 głosów: 5)

Czarne Wesele to cykliczna impreza plenerowa organizowana w miejscowości Kluki na Kaszubach. Organizuje je Muzeum Wsi Słowińskiej na terenie skansenu. Nazwa Czarne Wesele nawiązuje do tradycji wspólnego wydobywania torfu w okolicach jeziora Łebsko i Gardno.Po osuszeniu otrzymane bryłki torfu wykorzystywano jako opał. Gdy wykopano wystarczający na całą zimę zapas torfu, z radości wspólnie biesiadowano jak na weselu, stąd nazwa imprezy.

Podczas corocznych Majówek skansen w Klukach przypomina ten zwyczaj. Towarzyszą mu pokazy rękodzieła i rzemiosła oraz festyn folklorystyczny. Impreza staje się coraz bardziej znana i cieszy się ogromną popularnością nie tylko w regionie.Czarne Wesele
Muzeum Wsi Słowińskiej, Kluki
Kluki 27, Smołdzino
tel. 59/ 846-30-20
muzeum@muzeumkluki.pl
www.muzeumkluki.pl

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kaszuby
Rekreacja
Normalna
imprezy
54°40'56N, 17°19'58E
07 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Cichutka
23 czerwiec 2020 10:02
Ciekawe wydarzenie i warte jest zobaczenia. Przy okazji można obejść Kluki.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację