Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°2'9" N, 16°32'35" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:01

Czacz to niewielka miejscowość położona w malowniczej, południowej części Wielkopolski, niedaleko Kościana. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z XIV wieku. Nazwa jej pochodzi od rodziny Czackich - jednych z historcznych właścicieli tutejszego folwarku.Przez wieki miejscowość miała różnych właścicieli. Najbardziej znanymi byli w XVIII wieku Szołdrscy, a w XIX wieku dobra czackie nabyli Żółtowscy.

W XIX wieku w miejscowości działała cegielnia i browar, w latach 30-tych XX wieku. główny spichlerz elewatorowy. Obecnie miejscowość znana jest nie tyle z rolnictwa, co bardziej z handlu komisowego.

Atrakcje w Czaczu

- Kościół Św. Michała Archanioła, ul. 27 Stycznia - piękna, monumentalna budowla z XV wieku z zabytkową plebanią i barokową bramą- Pałac Szołdrskich, ul. Parkowa - spory obiekt z zabytkowym parkiem i oficynami, w pałacu mieści się dziś szkoła, pierwszy pałac powstał pod koniec XVII stulecia, obecne założenie pochodzi z XIX wieku

- Budynek Karczmy Husarskiej - dawny zajazd pochodzący z XIX wieku- Dawny Dom Rządcy - pochodzi z II połowy XIX wieku

Czacz noclegi

Czacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Czaczu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020