Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Źródełko cudownej wody w Klimkówce znajduje się nieopodal Sanktuarium Znalezienia Świętego Krzyża, które jest bardzo popularne na Podkarpaciu. Ze źródełka, jak głoszą podania ludowe oraz księgi parafialne, płynie woda posiadająca właściwości lecznicze. Niektórzy twierdzą, iż nawet cudowne i uzdrawiające.Historia źródełka w Klimkówce sięga XVI wieku. Okoliczni mieszkańcy mówią, iż było to „od zawsze”. Niestety około 1880 roku, źródło niespodziewanie wyschło. Za parę lat wybiło ponownie, dosłownie dwa metry dalej. To też było potraktowane w kategoriach „cudu”.Dziś z okolic Rymanowa i Iwonicza prowadzą doń szlaki turystyczne pod nazwą „do żywej wody”. Do źródełka przybywają liczni pątnicy, jak i turyści i kuracjusze.  Źródełko jest obudowane kamieniami na kształt groty, z łukowatym sklepieniem. W sanktuarium zgromadzono liczne wota, opisanych jest 91 cudownych zdarzeń i łask uzdrowień.

Źródełko i Sanktuarium
Klimkówka, Rymanów

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020