Cudowne źródełko w Klimkówce, mokunka

Cudowne źródełko w Klimkówce

(5 głosów: 4)

Źródełko cudownej wody w Klimkówce znajduje się nieopodal Sanktuarium Znalezienia Świętego Krzyża, które jest bardzo popularne na Podkarpaciu. Ze źródełka, jak głoszą podania ludowe oraz księgi parafialne, płynie woda posiadająca właściwości lecznicze. Niektórzy twierdzą, iż nawet cudowne i uzdrawiające.Historia źródełka w Klimkówce sięga XVI wieku. Okoliczni mieszkańcy mówią, iż było to „od zawsze”. Niestety około 1880 roku, źródło niespodziewanie wyschło. Za parę lat wybiło ponownie, dosłownie dwa metry dalej. To też było potraktowane w kategoriach „cudu”.

Dziś z okolic Rymanowa i Iwonicza prowadzą doń szlaki turystyczne pod nazwą „do żywej wody”. Do źródełka przybywają liczni pątnicy, jak i turyści i kuracjusze.  Źródełko jest obudowane kamieniami na kształt groty, z łukowatym sklepieniem. W sanktuarium zgromadzono liczne wota, opisanych jest 91 cudownych zdarzeń i łask uzdrowień.Źródełko i Sanktuarium
Klimkówka, Rymanów

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
źródełka
49°33'57N, 21°49'40E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację