Cmentarzysko słowiańskie w Wolinie Młynówce

Cmentarzysko słowiańskie w Wolinie Młynówce

Cmentarzysko słowiańskie w Wolinie - Młynówce to cmentarzysko birytualne czyli szkieletowo-ciałopalne. Pochodzi z przełomu IX i XII wieku, a kryje kilka tysięcy grobów. Odkryto tutaj różne typy grobów, wszystkie bogato wyposażone. Nie znajduje się tutaj żadna tablica poza małym znakiem, że było tu cmentarzysko.Cmentarzysko słowiańskie
ul. Osiedle Robotnicze, Wolin MłynówkaAvatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71526 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020