Cmentarz Żydowski w Nysie znajduje się przy pętli autobusowej na Alei Wojska Polskiego. Zachowały się tutaj grobowce, macewy oraz kościół Św. Rocha i Św. Sebastiana, a wszystko pozostaje w malowniczej ruinie.W 1939 roku kirkut przeszedł na własność Zrzeszenia Żydów w Niemczech, a w 1943 roku, podczas II wojny światowej cmentarz przejęło Gestapo i naziści zdewastowali cmentarz. W 1967 roku władze miejskie oficjalnie zamknęły kirkut dla celów pochówku. W momencie zamknięcia pozostało tu około 100 zdewastowanych nagrobków.

Kościół

Do dzisiaj zachowały się fragmenty około 25 rozbitych macew, wykonanych z marmuru, granitu i piaskowca. 

Kirkut
Aleja Wojska Polskiego, Nysa

Kaplica

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Uzależniony od podróży 1846 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020