Cmentarz żydowski w Bielsku-Białej, EmiZtg

Cmentarz żydowski w Bielsku-Białej

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Cmentarz żydowski w Bielsku-Białej to czynny kirkut założony w 1849 roku, dziś należy do gminy wyznaniowej żydowskiej. Podczas II wojny światowej większość macew uległa zniszczeniu. Od 1983 roku cmentarz ma status zabytku. Dziś znajduje się tu około 1200 macew i ponad 3000 miejsc pochówków. Na terenie kirkutu znajduje się dom przedpogrzebowy, wybudowany w stylu neoromańsko-mauretańskim, a zaprojektowany przez Karola Korna, bielskiego architekta (wśród budynków przez niego zaprojektowanych można wyróżnić m.in. bielski Dworzec Główny, Hotel President oraz... schronisko na Szyndzielni).Na uwagę zasługuje tu również przyroda - ogrodzony wysokim murem cmentarz stanowi enklawę dla flory i fauny, skutecznie odgradzając ją od zgiełku miasta.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 09:00–17:00

Adres

Cmentarz żydowski
ul. Cieszyńska 93, Bielsko-Biała

GPS: 49°49'2N, 19°1'49E

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°49'2N, 19°1'49E
30 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację