Cmentarz żydowski w Bielsku-Białej, EmiZtg

Cmentarz żydowski w Bielsku-Białej

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Cmentarz żydowski w Bielsku-Białej to czynny kirkut założony w 1849 roku, dziś należy do gminy wyznaniowej żydowskiej. Podczas II wojny światowej większość macew uległa zniszczeniu. Od 1983 roku cmentarz ma status zabytku. Dziś znajduje się tu około 1200 macew i ponad 3000 miejsc pochówków. Na terenie kirkutu znajduje się dom przedpogrzebowy, wybudowany w stylu neoromańsko-mauretańskim, a zaprojektowany przez Karola Korna, bielskiego architekta (wśród budynków przez niego zaprojektowanych można wyróżnić m.in. bielski Dworzec Główny, Hotel President oraz... schronisko na Szyndzielni). Na uwagę zasługuje tu również przyroda - ogrodzony wysokim murem cmentarz stanowi enklawę dla flory i fauny, skutecznie odgradzając ją od zgiełku miasta.

Dom przedpogrzebowy, EmiZtg
Dom przedpogrzebowy, EmiZtg

Adres

Cmentarz żydowski
ul. Cieszyńska 93, Bielsko-Biała

GPS: 49°49'2N, 19°1'49E

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Bielsko-Biała
Mniej istotna
cmentarze cmentarze żydowskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022