Cmentarz Żołnierzy Niemieckich w Siemianowicach Śląskich, Roman Świątkowski

Cmentarz Żołnierzy Niemieckich w Siemianowicach Śląskich

(4 głosów: 13)

W Siemianowicach Śląskich znajduje się cmentarz poległych w okresie II wojny światowej żołnierzy niemieckich. Na cmentarzu pochowani są żołnierze, którzy zginęli nie tylko w Siemianowicach Śląskich i w pobliskiej okolicy, ale również w całym regionie południowej Polski, w latach 1939-45.Prochy tych wszystkich poległych przeniesiono tu na cmentarz w latach 1996-98. Cmentarz wojenny w Siemianowicach Śląskich jest jednym z 10 cmentarzy żołnierzy niemieckich powstałych na terenie Polski i nie jest zabytkiem.

Cmentarz Żołnierzy Niemieckich w Siemianowicach Śląskich, Roman Świątkowski
Cmentarz Żołnierzy Niemieckich w Siemianowicach Śląskich, Roman Świątkowski

Cmentarz znajduje się w ładnym zakątku miasta, niedaleko popularnej Bażantarni.Cmentarz Żołnierzy Niemieckich
dojście: ul. Bażantarnia lub ul. Spacerowa, Siemianowice Śląskie
 

Cmentarz Żołnierzy Niemieckich w Siemianowicach Śląskich, Roman Świątkowski
Cmentarz Żołnierzy Niemieckich w Siemianowicach Śląskich, Roman Świątkowski

  

Siemianowice Śląskie noclegi

Siemianowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°19'24N, 19°2'11E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

albeert
Bardzo spokojne miejsce, nie spotkałem tam nikogo. Zadbane, doskonale nadaje się na samotny spacer i zadumę. Trochę przeszkadza, że jest to otwarta przestrzeń (bardzo mało drzew na terenie samego cmentarza).
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021