Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu

Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu

W Sosnowcu przy kościele Św. Józefa Rzemieślnika znajduje się ogromny cmentarz parafialny (ul. Smutna), który, co ciekawe, jest cmentarzem wielowyznaniowym.Świadek wielokulturowości Sosnowca

Cmentarz zajmuje obszar około 9 ha i jest podzielony na cztery części - Cmentarz Żydowski (założony w 1894 roku), cmentarz Ewangielicki (założony w 1894 roku), cmentarz Prawosławny (założony w 1894 roku) i Cmentarz Rzymskokatolicki (założony w 1920 roku), na którym znajduje się Mauzoleum Rodziny Dietlów - słynnych przemysłowców w Sosnowca.

Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu
Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu

Cmentarz wielowyznaniowy
ul. Smutna, Sosnowiec

Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu

Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021