, Roman Świątkowski

Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu

(4.1 głosów: 13)

W Sosnowcu przy kościele Św. Józefa Rzemieślnika znajduje się ogromny cmentarz parafialny (ul. Smutna), który, co ciekawe, jest cmentarzem wielowyznaniowym.Świadek wielokulturowości Sosnowca

Cmentarz zajmuje obszar około 9 ha i jest podzielony na cztery części - Cmentarz Żydowski (założony w 1894 roku), cmentarz Ewangielicki (założony w 1894 roku), cmentarz Prawosławny (założony w 1894 roku) i Cmentarz Rzymskokatolicki (założony w 1920 roku), na którym znajduje się Mauzoleum Rodziny Dietlów - słynnych przemysłowców w Sosnowca.

Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu, Roman Świątkowski
Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu, Roman Świątkowski

Cmentarz wielowyznaniowy
ul. Smutna, SosnowiecCmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu, Roman Świątkowski
Cmentarz wielowyznaniowy w Sosnowcu, Roman Świątkowski

Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sosnowiec
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cmentarze cmentarz ewangelicki
50°17'10N, 19°7'8E
15 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację