Białystok
Cmentarze
cmentarze
Normalna
Podlaskie
2015-10-02
2020-01-28 13:46
53°12'41" N, 23°12'45" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Cmentarz w Wasilkowie koło Białegostoku jest jedną z najpiękniejszych nekropolii tego rejonu. Kryje ona figury naturalnej wielkości, a konkretnie 7 grup rzeźb, 2 fontanny oraz około 60 zabytkowych nagrobków.Rzeźby z cmentarza w Wasilkowie stanowiły kontynuację Drogi Krzyżowej usytuowanej na okolicznych wzgórzach. Stacje Kalwarii zostały jednak zniszczone w 1956 roku przez władze komunistyczne.

Cmentarz ten zdobył sławę między innymi dzięki miejscowemu działaczowi w osobie księdza proboszcza Wacława Rabczyńskiego. Od kilku lat prowadzona jest akcja renowacji zabytków na cmentarzu. To miejsce jest jedyne w swoim rodzaju.

Cmentarz zabytkowy
ul. Ks. Rabczyńskiego, WasilkówBiałystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71030 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021