Cmentarz Św. Rocha w Częstochowie

Cmentarz Św. Rocha w Częstochowie

Cmentarz Św. Rocha
ul. Św. Rocha, Częstochowa

50°49'9" N, 19°5'12" E

Cmentarz Św. Rocha w Częstochowie to najstarsza nekropolia w mieście, położona w zachodniej części, w dzielnicy Lisiniec. Pierwszych pochówków na tym cmentarzu dokonano w 1641 roku. Istnieje kilka teorii co do powstania cmentarza Św. Rocha, przyjmuje się, że jest to cmentarz zmarłych pielgrzymów lub zmarłych podczas epidemii. W roku 1737 cmentarz powiększono i otoczono murem.Na cmentarzu Św. Rocha w Częstochowie znajduje się wydzielony odrębny cmentarz ewangelicko-augsburski wraz z kwaterą żołnierzy niemieckich poległych w czasie I wojny światowej. Na cmentarzu stoi zabytkowy kościółek Św. Rocha i Sebastiana, blisko stąd na Jasną Górę. 

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020