Cmentarz Radziecki w Kazimierzu Dolnym

Cmentarz Radziecki w Kazimierzu Dolnym

Cmentarz Radziecki w Kazimierzu Dolnym został założony w latach 1950-53, zajmuje obszar 0,7 ha. Na cmentarzu spoczywa ponad 8600 żołnierzy! Znajduje się na granicy miasta, przy wyjeździe na Opole Lubelskie.Cmentarz Radziecki wzniesiony na wzgórzu, posiada charakter parku-mauzoleum. Projekt cmentarza wykonali między innymi Pani Iwona Dworakowska i Pan Kazimierz Kotowski, prace budowlane zostały zakończone 24 listopada 1951 roku. Cmentarz z racji położenia na bardzo odludnym terenie posiada niepowtarzalny klimat – szczególnie w maju, gdyż sąsiaduje z sadami wiśniowymi.Cmentarz Radziecki
Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71326 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020