Cmentarz ewangelicki w Pilicy, Magdalena

Cmentarz ewangelicki w Pilicy

(4.5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Cmentarz ewangelicki w Pilicy to ciekawe miejsce, ale by trafić do jego pozostałości, trzeba niemałego trudu. Najprościej jest znaleźć ulicę Kwapisza i kierując się cały czas prosto wyjść na polną dróżkę.

Cmentarz ciężko zauważyć, ponieważ jest mocno zarośnięty, a po głównej bramie pozostała naprawdę niewielka ruinka. Jednak ona wystarczy by stwierdzić, że w czasach świetności brama była okazała, a wybudowana w stylu neogotyckim.Gdy już odnajdziemy bramę, musimy wśród traw poszukać jakichkolwiek śladów po nagrobkach. Cmentarz został założony w 1854 roku, niedaleko nieczynnego już cmentarza cholerycznego. Do utworzenia filii ewangelicko-augsburskiej przyczynił się ówczesny właściciel dóbr pilickich - Christian August Moes. Cmentarz był użytkowany do 1945 roku. Według informacji ostatnim pochówkiem był pochówek żołnierzy niemieckich poległych podczas wyzwalania Pilicy.

Cmentarz ewangelicki
ul. Kwapisza, Pilica

Pilica noclegi

Pilica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Pilica
Mniej istotna
cmentarze
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022