Cmentarz ewangelicki w Pilicy, Magdalena

Cmentarz ewangelicki w Pilicy

(4.5 głosów: 6)

Cmentarz ewangelicki w Pilicy to ciekawe miejsce, ale by trafić do jego pozostałości, trzeba niemałego trudu. Najprościej jest znaleźć ulicę Kwapisza i kierując się cały czas prosto wyjść na polną dróżkę.Cmentarz ciężko zauważyć, ponieważ jest mocno zarośnięty, a po głównej bramie pozostała naprawdę niewielka ruinka. Jednak ona wystarczy by stwierdzić, że w czasach świetności brama była okazała, a wybudowana w stylu neogotyckim.

Gdy już odnajdziemy bramę, musimy wśród traw poszukać jakichkolwiek śladów po nagrobkach. Cmentarz został założony w 1854 roku, niedaleko nieczynnego już cmentarza cholerycznego. Do utworzenia filii ewangelicko-augsburskiej przyczynił się ówczesny właściciel dóbr pilickich - Christian August Moes. Cmentarz był użytkowany do 1945 roku. Według informacji ostatnim pochówkiem był pochówek żołnierzy niemieckich poległych podczas wyzwalania Pilicy.Cmentarz ewangelicki
ul. Kwapisza, Pilica

Pilica noclegi

Pilica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pilica
Cmentarze
Mniej istotna
cmentarze
50°27'34N, 19°39'21E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021