Cmentarz ewangelicki w Pilicy to ciekawe miejsce, ale by trafić do jego pozostałości, trzeba niemałego trudu. Najprościej jest znaleźć ulicę Kwapisza i kierując się cały czas prosto wyjść na polną dróżkę.Cmentarz ciężko zauważyć, ponieważ jest mocno zarośnięty, a po głównej bramie pozostała naprawdę niewielka ruinka. Jednak ona wystarczy by stwierdzić, że w czasach świetności brama była okazała, a wybudowana w stylu neogotyckim.Gdy już odnajdziemy bramę, musimy wśród traw poszukać jakichkolwiek śladów po nagrobkach. Cmentarz został założony w 1854 roku, niedaleko nieczynnego już cmentarza cholerycznego. Do utworzenia filii ewangelicko-augsburskiej przyczynił się ówczesny właściciel dóbr pilickich - Christian August Moes. Cmentarz był użytkowany do 1945 roku. Według informacji ostatnim pochówkiem był pochówek żołnierzy niemieckich poległych podczas wyzwalania Pilicy.

Cmentarz ewangelicki
ul. Kwapisza, Pilica

Pilica noclegi

Pilica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71526 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020