Cmentarz choleryczny
ul. Jaskrowska, Wancerzów, Mstów

50°49'59" N, 19°16'26" E

Powstanie cmentarza cholerycznego w Wancerzowie koło Mstowa na Jurze wiąże się z wybuchem epidemii cholery na tym terenie, po powstaniu styczniowym w 1863 roku. Znajdziemy na nim niewiele reliktów przeszłości, bo kilka drewnianych krzyży, które poddane zostały gruntownej renowacji i umieszczone są na betonowych podstawach. Cmentarz otoczony został lekkim obwarowaniem, do tej pory zachowały się pozostałości po murze wykonanym z kamienia wapiennego.Jak na cmentarz powstały jako odzew na zarazę powstał on z dala od zabudowań, w tym przypadku za górą, która zwana jest Dobrą.Mstów noclegi

Mstów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71326 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020