Ciuchcia Retro w Rewalu

Ciuchcia Retro w Rewalu

Jedną z ciekawszych atrakcji Wybrzeża Rewalskiego, szczególnie dla dzieci jest kolejka wąskotorowa. O mały włos słynnej ciuchci już by nie było, gdyż PKP zamknęły tę linię jako nieopłacalną, na szczęście gmina pospieszyła na ratunek i zabytkowy parowóz Parys kursuje nadal.Nadmorska kolej wąskotorowa działa od 1896 roku, a więc jest już sędziwą staruszką. Początkowo tory połączyły Gryfice, Trzęsacz, Rewal i Niechorze. W roku 1916 linia została przedłużona do Pogorzelicy i Trzebiatowa. Przejażdżka kolejką daje niezapomniane wrażenia i fantastyczne widoki.

Nadbałtycka Ciuchcia kursuje od czerwca do września kilka razy dziennie, natomiast zabytkowy parowóz Parys rusza na trasę w każdą niedzielę. Poza sezonem cały tabor można podziwiać w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach (ul. Błonie 2).

Nadmorska Kolei Wąskotorowa
ul. Leśna 5, Pogorzelica
tel. 91/ 384-22-35
www.kolej.rewal.pl

Niechorze noclegi

Niechorze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021