Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°26'37" N, 18°25'9" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-02 02:01

Opis Chwaszczyna

Chwaszczyno to duża wieś w województwie pomorskim, położona na Kaszubach, w niewielkiej odległości od Trójmiasta.Historia Chwaszczyna

Chwaszczyno posiada wielowiekową historię, udokumentowaną od 1240 roku, kiedy to książę Pomorza - Sambor podarował Chwaszczyno klasztorowi Norbertanek w Żukowie. Do tego czasu osada była własnością książęcą.

nowy kościół w budowie (sierpień 2014)
nowy kościół w budowie (sierpień 2014)

Na początku XIV wieku Chwaszczyno zostało przyznane biskupom włocławskim i należało do nich do 1772 roku.

Zabytki w Chwaszczynie

- Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz Św. Marii Magdaleny, ul. Żeromskiego 1 - zabytkowa budowla z 1726 roku, obecnie powstał też nowy kościół parafialny- Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze z wysokim 317-metrowym masztem, najwyższym w okolicy

Pomnik pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej

Chwaszczyno noclegi

Chwaszczyno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Chwaszczynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020