52°49'47" N, 17°50'55" E
Kujawsko-pomorskie
2016-06-13
2020-01-28 13:52

Opis Chomiąży Księżej

Chomiąża Księża to malutka i zaciszna miejscowość letniskowa w województwie kujawsko-pomorskim, leżąca niedaleko Żnina i Wenecji, na południe od Bydgoszczy, w krainie zwanej Pałukami.Atrakcje w Chomiąży Księżej

Tuż obok miejscowości rozlewa się jezioro Ostrowieckie, a w niedalekiej odlegości kilka innych jezior Pojezierza Gnieźnieńskiego, co czyni to miejsce idealną bazą do plażowania, wędkowania jak również aktywnego wypoczynku uprawiając sporty wodne.

Atrakcje w okolicy

A w niedalekiej odległości można zwiedzić miejscowości historyczne, jak Żnin z zabytkami, Wenecję i Biskupin ze słynną zrekonstruowaną osadą - stanowiskiem archeologicznym. Po tych terenach, gdzie tworzyła się polska państwowość, można poruszać się historyczną kolejką wąskotorową.

Chomiąża Księża noclegi

Chomiąża Księża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Chomiąży Księżej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021