Chełmskie Podziemia Kredowe, Danusia

Chełmskie Podziemia Kredowe

(4.5 głosów: 21)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Labirynt kredowy chełmskich podziemi ciagnie się pod całą Starówką w Chełmie. Jest on pozostałością po wydobywaniu bogatych złóż kredy. Puste korytarze pod miastem służyły  niegdyś mieszczanom jako piwnice. Do dzisiaj zachował się odcinek kopalni z unikatowymi formami krasu kredowego i płaskorzeźbą orła. W 1944 roku kopalnia została wpisana do rejestru jako zabytek trzeciej klasy, unikatowa pozostałość górnictwa staropolskiego i kredowego w Europie.

Zwiedzanie podziemi w Chełmie

Chełmskie Podziemia Kredowe udostępniono do zwiedzania już w 1911 roku, ale podczas II wojny światowej zwiedzanie zostało wstrzymane przez władze okupacyjne, podziemia służyły wtedy chełmianom za schronienie. Po wielu pracach rekonstrukcyjnych i konserwatorskich podziemia ponownie zostały udostępnione turystom od 1974 roku. 

Chełmskie Podziemia Kredowe, Danusia
Chełmskie Podziemia Kredowe, Danusia


Obecnie trasa turystyczna wynosi 2 km, a zwiedzanie w kasku na głowie i z lampą w ręku trwa około 50 minut. Stała temperatura w podziemiach wynosi około 9 stopni Celsjusza. 

Atrakcją podziemnej trasy w Chełmie jest spotkanie z Duchem Bieluchem, który ukazuje się pod postacią ducha lub białego niedźwiedzia.

Chełmskie Podziemia Kredowe, Danusia
Chełmskie Podziemia Kredowe, Danusia

Chełmskie Podziemia Kredowe
ul. Lubelska 55A, Chełm
tel. 82/ 565-25-30
www.podziemiakredowe.pl
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Chełm noclegi

Chełm to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Podziemia w Chełmie, Danusia
Chełm Ziemia Chełmska
Normalna
jaskinie udostępnione podziemne trasy turystyczne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022