Chatka Pustelnika w Lipnie, mokunka

Chatka Pustelnika w Lipnie

(5 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Zabytkowa Kapliczka Pustelnia w Lipnie znajduje się na terenie Zespołu Parku Krajobrazowego z najstarszym arboretum w Polsce! Kapliczka jest drewniana, zagubiona w lesie, wśród świerków, sosen i drzew liściastych. Zbudowana została ponoć w XVIII wieku przez francuskich emigrantów. Nazywana jest też Chatką Pustelnika.Kapliczka jest niewielka, z gankiem i czworoboczną dzwonnicą. Góruje na niej wysoki krzyż. Obok kapliczki znajduje się mogiła. Uważa się, iż kryje ona szczątki jednego z budowniczych. Kapliczka to miejsce kultu religijnego, w cieplejszych porach roku odbywają się tu nabożeństwa. Wokół kapliczki ustawione są drewniane ławki.

Kapliczka Pustelnia
Lipno, NiemodlinNiemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Niemodlin
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
kapliczki
50°37'0N, 17°35'60E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację