Chatka Pustelnika w Lipnie, mokunka

Chatka Pustelnika w Lipnie

(5 głosów: 3)

Zabytkowa Kapliczka Pustelnia w Lipnie znajduje się na terenie Zespołu Parku Krajobrazowego z najstarszym arboretum w Polsce! Kapliczka jest drewniana, zagubiona w lesie, wśród świerków, sosen i drzew liściastych. Zbudowana została ponoć w XVIII wieku przez francuskich emigrantów. Nazywana jest też Chatką Pustelnika.Kapliczka jest niewielka, z gankiem i czworoboczną dzwonnicą. Góruje na niej wysoki krzyż. Obok kapliczki znajduje się mogiła. Uważa się, iż kryje ona szczątki jednego z budowniczych. Kapliczka to miejsce kultu religijnego, w cieplejszych porach roku odbywają się tu nabożeństwa. Wokół kapliczki ustawione są drewniane ławki.

Kapliczka Pustelnia
Lipno, NiemodlinNiemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Niemodlin
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
kapliczki
50°37'0N, 17°35'60E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021