Chata na Rogaczu w Beskidzie Małym, Roman Świątkowski

Chata na Rogaczu w Beskidzie Małym

(4.6 głosów: 5)

W paśmie Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym, na wysokości 828 m n.p.m. znajduje się studencka baza noclegowa - schronisko Chata na Rogaczu. W tym zabytkowym budynku schroniska znajduje się około 30 miejsc noclegowych, a w chatce dostępna jest bieżąca woda i prąd elektryczny, łazienka z ciepłą wodą wyposażona w umywalki i prysznice. Toaleta znajduje się na zewnątrz. Schronisko czynne jest w miesiącach letnich, w ferie oraz w weekendy od 18.00 w piątek do 14.00 w niedzielę. Również w innych terminach, dla grup powyżej 10 osób, po uprzedniej rezerwacji.Schronisko często jest odwiedzane przez studentów, ale również przez innych turystów. Spod schroniska rozciąga się malownicza panorama na Beskidy. Miejsce to jest doskonałym punktem wypadowym na wędrówki po górach zarówno Beskidu Małego ale również i Beskidu Śląskiego.

Szlaki do Chaty na Rogaczu

Najłatwiej i najszybciej do schroniska dotrzeć jest czarnym szlakiem turystycznym z Wilkowic Bystrej lub ze stacji PKP Bielsko Biała Mikuszowice czerwonym szlakiem turystycznym.Chatka Studencka Rogacz
Wilkowice

Beskid Mały noclegi

Beskid Mały to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Beskid Mały
Schroniska turystyczne
Normalna
schroniska
49°46'35N, 19°6'21E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację