Chata na Rogaczu w Beskidzie Małym

Chata na Rogaczu w Beskidzie Małym

W paśmie Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym, na wysokości 828 m n.p.m. znajduje się studencka baza noclegowa - schronisko Chata na Rogaczu. W tym zabytkowym budynku schroniska znajduje się około 30 miejsc noclegowych, a w chatce dostępna jest bieżąca woda i prąd elektryczny, łazienka z ciepłą wodą wyposażona w umywalki i prysznice. Toaleta znajduje się na zewnątrz. Schronisko czynne jest w miesiącach letnich, w ferie oraz w weekendy od 18.00 w piątek do 14.00 w niedzielę. Również w innych terminach, dla grup powyżej 10 osób, po uprzedniej rezerwacji.Schronisko często jest odwiedzane przez studentów, ale również przez innych turystów. Spod schroniska rozciąga się malownicza panorama na Beskidy. Miejsce to jest doskonałym punktem wypadowym na wędrówki po górach zarówno Beskidu Małego ale również i Beskidu Śląskiego.

Szlaki do Chaty na Rogaczu

Najłatwiej i najszybciej do schroniska dotrzeć jest czarnym szlakiem turystycznym z Wilkowic Bystrej lub ze stacji PKP Bielsko Biała Mikuszowice czerwonym szlakiem turystycznym.

Chatka Studencka Rogacz
WilkowiceBeskid Mały noclegi

Beskid Mały to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021