Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach

Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach

Piękna cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach znajduje się na wzgórzu, z którego można podziwiać malowniczą panoramę Siemiatycz. Świątynia została wybudowana w latach 1999-2009. Cerkiew została zaprojektowana przez architekta Janusza Kenskę z Warszawy.Jest to budowla murowana, z żółtej cegły klinkierowej, wzniesiona na planie krzyża greckiego. Posiada pięć kopuł. Wewnątrz znajduje się współczesny ikonostas. To jedna z dwóch cerkwi w Siemiatyczach, obok cerkwi Św. Apostołów Piotra i Pawła.Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego
ul. Sikorskiego, 3, Siemiatycze
tel. 85/ 656-16-25
www.parafiazmartwychwstania.ugu.pl

emil Uzależniony od podróży 1138 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Kresowiak

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020