Cerkiew Zaśnięcia NMP w Koszalinie

Cerkiew Zaśnięcia NMP w Koszalinie

Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Koszalinie znajduje się przy ulicy Mickiewicza 22. Mieści się w  dawnym kościele cystersek z końca XIII wieku.Gdy po reformacji mniszki opuściły kościół, popadł on w ruinę. Odbudowano go za panowania księcia Franciszka I w XVII wieku. Od tej pory penił on funkcję kościoła zamkowego.

W 1718 roku budowla doszczętnie spłonęła podczas pożaru miasta. Po odbudowie i wielu renowacjach w 1954 roku obiekt został przekazany parafii prawosławnej. Wewnątrz podziwiać można ikonostas z 1955 roku. Cerkiew w Koszalinie wpisana jest do rejestru zabytków od 1956 roku.

Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny
ul. Mickiewicza 22, Koszalin 

Koszalin noclegi

Koszalin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021