Cerkiew Zaśnięcia NMP w Koszalinie, Danusia

Cerkiew Zaśnięcia NMP w Koszalinie

(3.8 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Koszalinie znajduje się przy ulicy Mickiewicza 22. Mieści się w  dawnym kościele cystersek z końca XIII wieku.

Gdy po reformacji mniszki opuściły kościół, popadł on w ruinę. Odbudowano go za panowania księcia Franciszka I w XVII wieku. Od tej pory penił on funkcję kościoła zamkowego.W 1718 roku budowla doszczętnie spłonęła podczas pożaru miasta. Po odbudowie i wielu renowacjach w 1954 roku obiekt został przekazany parafii prawosławnej. Wewnątrz podziwiać można ikonostas z 1955 roku. Cerkiew w Koszalinie wpisana jest do rejestru zabytków od 1956 roku.

Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny
ul. Mickiewicza 22, Koszalin 

Cerkiew Zaśnięcia NMP w Koszalinie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Koszalina wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Koszalin noclegi

Koszalin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Koszalin
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły cerkwie
54°11'29N, 16°11'2E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022